هتل

لیست هتل‌های فقط‌سفر

هتل داخلی

پرسش و پاسخ

اصولا رزرو اقامتگاه از طریق سامانه­‌های آنلاین معتبر می‌تواند بسیار مقرون به صرفه باشد. از‌ آنجا که این وب‌سایت­‌ها سهم بزرگی از رزرو سالانه هتل‌ها را در اختیار دارند، می‌توانند این اتاق­ها را با قیمت پایین پیش خرید یا به اصطلاح گارانت کنند.
در نتیجه اغلب، قیمت اعلامی آنها از قیمت پیشنهادی که اقامتگاه­‌ها اعلام می­کنند بسیار پایین‌­تر است.
از طرف دیگر بیشتر سایت­‌های معتبر کارمزد خود را تا حد امکان پایین می‌آورند تا قیمت نهایی‌­شان از سایر رقبا پایین­‌تر باشد و مشتری بیشتری را به سوی خود جلب کنند.

این قیمت براساس تعداد شب­‌های اقامت و همچنین تعداد افراد اعلام شده است. شامل مواردی می‌شود که در قسمت امکانات در وب‌سایت به آنها اشاره شده است.
قیمت­‌های مربوط به کودکان در هر هتل متفاوت است و باید پیش از رزرو، این اطلاعات را در قسمت قوانین هتل مطالعه کنید.
پس ظرفیت هر اتاقی در همان سایت اعلام شده و شما در هتل نمی‌توانید بیش از تعداد نفرات مجاز اقامت کنید، حتی اگر حاضر باشید مبلغ بیشتری بپردازید. قیمت اما بر حسب تعداد شب‌هایی است که اتاق را رزرو می‌کنید.

در سفرهای چند نفره، یک نفر به عنوان سرپرست می‌تواند برای سایرین عملیات رزرواسیون را انجام دهد. پس از انتخاب هتل مورد نظر و وارد کردن تاریخ ورود و خروج، و مدت اقامت رزرو اولیه انجام شده و افراد در لیست مسافران هتل وارد می‌شوند.
با پرداخت هزینه هتل و دریافت وچر، رزرو قطعی و تمام می‌شود. در رزرو اینترنتی هتل باید به این نکته اشاره شود که مبلغی که در زمان رزرواسیون پرداخت خواهد شد، کل هزینه‌ای است که باید پرداخت شود و در زمان ورود به هتل لازم نیست مبلغ دیگری پرداخت کنید.

رسید پرداخت و تایید رزرو اتاق هتل را وچر می‌گویند و فقط بعد از اینکه پرداخت نهایی می‌شود، از سوی سیستم پرداخت آنلاین صادر شده و در اختیار مسافر قرار می‌گیرد.
هنگام ورود به هتل علاوه بر مدارک شناسایی مثل کارت ملی یا شناسنامه برای افراد مقیم ایران و پاسپورت برای افراد خارجی، حتما باید وچر را همراه داشته باشید.

اگر به دلایلی ناچار شوید سفرتان را جلو بیندازید یا خروج تان از هتل را به تعویق بیندازید، می‌توانید موضوع را با بخش رزرواسیون هتل درمیان بگذارید.
در این شرایط اگر اتاق در دسترس باشد یا لازم باشد هزینه اضافی‌ای پرداخت شود، اتاق را برای زمان مورد نظر مسافر در اختیار او قرار می‌دهند.
اگر تاریخ سفر به کلی تغییر کند باید رزرو قبلی را لغو کرده و رزرو جدیدی برای تاریخ مورد نظر انجام دهید. برای تغییر مشخصات مسافران نیز لازم است با بخش پشتیبانی سیستم رزرواسیون تماس گرفته تا تغییرات صورت بگیرد.