کاخ کرملین، مرکز قدرت روسیه از تزارها تا پوتین

1402/06/01

حدود 20 کرملین در روسیه وجود دارد، اما وقتی مردم کلمه "کرملین" را می شنوند به طور خودکار به مقر قدرت مسکو فکر می کنند. آماده شوید تا همه چیزهایی را که می خواهید در مورد این مجموعه باشکوه بدانید، جذب کنید.

کاخ بزرگ کرملین ساختمانی در کرملین مسکو است. در بیشتر قرن نوزدهم، این مکان به عنوان اقامتگاه رسمی امپراتور روسیه در مسکو بود. این کاخ که توسط تیمی از معماران تحت مدیریت کنستانتین تون (معمار اسلحه خانه کرملین و کلیسای جامع مسیح منجی) طراحی شده بود، برای تأکید بر عظمت استبداد روسیه در نظر گرفته شده بود. از سال 2023، کاخ بزرگ کرملین به عنوان اقامتگاه رسمی رئیس جمهور روسیه عمل می کند. یک موزه نیز در آن قرار دارد.

تاریخچه کاخ کرملین

از سال 1837 تا 1849 در محل املاک شاهزادگان بزرگ، که در قرن چهاردهم در تپه بوروویتسکی تأسیس شده بود، ساخته شد. ساخت آن شامل تخریب کاخ باروک قبلی در این مکان بود که توسط راسترلی طراحی شده بود و کلیسای سنت جان باپتیست که به طرحی توسط آلویزیو جدید به جای اولین کلیسای ساخته شده در مسکو ساخته شد.

کاخ تون 124 متر طول و 47 متر ارتفاع دارد و مساحت کلی آن حدود 25000 متر مربع است. این شامل کاخ قبلی ترم، نه کلیسا مربوط به قرن های 14، 16 و 17، دهلیز مقدس و بیش از 700 اتاق است. ساختمان‌های کاخ مستطیلی با حیاط داخلی تشکیل می‌دهند. ساختمان به نظر سه طبقه است، اما در واقع دو طبقه است. طبقه بالا دارای دو مجموعه پنجره است. ساختمان غربی کاخ دارای تالارهای پذیرایی دولتی و اتاق های خصوصی خانواده امپراتوری بود.

پنج تالار پذیرایی آن (جورجیفسکی، ولادیمیرسکی، الکساندروفسکی، آندریوفسکی، و اکاترینینسکی) به سفارش‌های امپراتوری روسیه نام‌گذاری شده‌اند: دستورات سنت جورج، ولادیمیر، الکساندر، اندرو و کاترین. سالن جورجیوسکی امروزه برای پذیرایی های دولتی و دیپلماتیک و مراسم رسمی استفاده می شود.

معاهدات بین المللی در تالار ولادیمیرسکی امضا می شود. همچنین به کاخ، اتاق طلایی تزارینا، کاخ ترم، کاخ زمستانی و کاخ کنگره ها منتهی می شود. تالار الکساندروفسکی و سالن آندریفسکی در زمان شوروی ترکیب شدند تا برای جلسات و کنفرانس های شورای عالی اتحاد جماهیر شوروی استفاده شود. آنها مطابق با طرح های تون در دهه 1990 به طرز مجللی بازسازی شدند. در حال حاضر این محل اقامت رسمی رئیس جمهور فدراسیون روسیه است، اگرچه به ندرت برای این منظور استفاده می شود.

کرملین چقدر بزرگ است؟

مساحت کل: 27.7 هکتار

طول دیوار: 2500 متر

ارتفاع دیوار: 5-19 متر

برج: 20

ارتفاع برج: تا 80 متر

نبرد در دیوارهای کرملین: 1073

ساختمان های کرملین چیست؟

ساختمان های کرملین مسکو را می توان به چهار دسته تقسیم کرد:

موزه ها، ساختمان های تاریخی و کلیساها (ورودی با بلیط)

کاخ بزرگ کرملین (تورهای درخواستی)

کاخ کرملین ایالتی (ورودی با بلیط)

اقامتگاه رئیس جمهور و ساختمان های اداری (بسته به روی عموم)

در طول قرن ها تعداد انگشت شماری کلیسا و صومعه در قلمرو کرملین ظاهر شده و میدان کلیسای جامع را تشکیل داده اند. امروزه این میدان دارای شش ساختمان از جمله سه کلیسای جامع است.

هر بنای تاریخی در گروه کرملین نقش ویژه ای دارد، اما هیچ کدام برجسته تر از کلیسای جامع فرشته مایکل نیست. از سال 1505 تا 1508 به عنوان بخشی از یک کارزار ساخت و ساز که توسط ایوان سوم راه اندازی شد ساخته شد. تقریباً تمام پادشاهان مسکوئی از ایوان کالیتا تا ایوان پنجم در داخل خاک سپرده شده اند.

دیدنی های درون کاخ کرملین

سه اثر تاریخی در قلمرو کرملین وجود دارد:

توپ تزار - بزرگترین توپ در جهان.


زنگ تزار - همراه سلطنتی توپ تزار - مانند توپ، بزرگترین در جهان است.


بنای یادبود بزرگ دوک سرگئی الکساندرویچ روسیه - پسر امپراتور الکساندر دوم که در یک حمله تروریستی در سال 1905 درگذشت.

بازدید از کرملین مسکو باید شامل بازدید از موزه های آن نیز باشد. در آنجا می‌توانید کلاه مونوماخ (یکی از قدیمی‌ترین آثار باستانی سلطنتی)، لباس تاج‌گذاری ملکه الکساندرا فیودورونا، عصا و گوی او و بسیاری از قطعات خارق‌العاده دیگر را پیدا کنید.

ایده خوبی است که قبل از بازدید، برنامه «موزه‌های کرملین مسکو» را دانلود کنید. پر از اطلاعات مفید است.

نظر، تجربه و سال خود را با ما در میان بگذارید.

دسته بندی مطالب: