کاپادوکیه ، بالن سواری رویایی بر فراز دره سرخ

1402/05/21

کاپادوکیه یکی از مقاصد بسیار جذاب در ترکیه است که این روزها بیشتر اروپایی ها از آن دیدن می کنند. استانبول با همه زیبایی هایی که دارد دیگر جذابیت قبلی را برای مسافران و توریست هایی که به ترکیه می روند نداشت و از همین روی مقصد جدید کاپادوکیه یک انتخاب جانبی و بی نظیر برای آنان می تواند باشد. فقط سفر به دنبال آن است تا در روزهای آینده تورهای کاپادوکیه را وارد لیست خود کرده و شما مسافران عزیز از آن بهره مند شوید.

کاپادوکیه منطقه ای زیبا در مرکز ترکیه است که به خاطر مناظر افسانه ای، غارنشینی، صخره های قابل توجه و البته صدها بالون هوای گرمی که هر روز صبح هنگام طلوع خورشید در آسمان اوج می گیرند، مشهور است. همچنین در کاپادوکیه پیاده‌روی بسیار شگفت‌انگیزی وجود دارد که حداقل یک هفته زمان می‌برد تا همه مسیرهای پیاده‌روی متنوع در این منطقه را کشف کنید.

در ادامه خاطره و راهنمایی یکی از لیدرهای فقط سفر را خواهیم خواند:

پرواز در یک بالون هوای گرم در طلوع خورشید

بالن های هوای گرم کاپادوکیا به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از رایج ترین اقلام لیست سطل مسافرتی در جهان هستند. درک این موضوع سخت نیست که چرا با بیش از 100 بادکنک دیگر در هنگام طلوع خورشید در بالای غارهای تاریخی شهر گورم تاون شناور می شوید، چیزی که فقط می توان آن را به یک صحنه افسانه تشبیه کرد.

سالانه بیش از نیم میلیون نفر در کاپادوکیا از بالون‌های هوای گرم لذت می‌برند که این رقم باورنکردنی است و این منطقه را به مقصد شماره یک بالن هوای گرم در جهان تبدیل می‌کند. شما باید پرواز بالن خود را از قبل رزرو کنید، زیرا اگر روزهای قبلی آب و هوای بدی وجود داشته باشد، اغلب ممکن است فروخته شوند یا تعداد پروازهای معوقه داشته باشند.

پیاده‌روی در دره سرخ و منظره غروب خورشید

وقتی صحبت از پیاده روی در کاپادوکیه می شود، عبور از دره سرخ دشوار است. پشته‌های ماسه‌سنگ شارپ هر شب در آخرین لحظات غروب خورشید در منظره‌ای منحصربه‌فرد می‌سوزد و به رنگ قرمز عمیق و پر جنب و جوش می‌درخشد. اگر فقط چند شب در کاپادوکیه بمانید، این یکی در فهرست مکان‌های غروب آفتاب بالاتر است. یک حلقه مسیر عالی شامل مسکیندیر و دره رز وجود دارد یا می‌توانید مستقیماً به سمت منظره غروب خورشید رانندگی کنید تا در کافه استراحت کنید یا تا بالای نمای پرچم پیاده‌روی کنید. چه کوهنوردی کنید چه نباشید، این یکی از مکان هایی است که باید در کاپادوکیه بازدید کنید.

پیاده‌روی در بیشتر موارد به دره رز ملحق می‌شود و شما را از طریق یک کلیسای باستانی در داخل یکی از غارها، از کنار صخره‌های ماسه‌سنگ زرد و خانه‌های غار باورنکردنی هدایت می‌کند. مسیر متنوع است و فقط از نظر سختی متوسط است و آن را تبدیل به یک ماجراجویی عالی و یکی از بهترین کارهایی که در کاپادوکیه می توان انجام داد.

مکان پیاده روی دره رز و غروب آفتاب

مسیر پیاده‌روی دره رز در کاپادوکیا از میان منطقه‌ای فوق‌العاده منحصربه‌فرد با برآمدگی‌های تیز می‌پیچد که به رنگ صورتی، به‌ویژه در هنگام غروب آفتاب! در طول هزاران سال، برآمدگی ها برای ایجاد یک چشم انداز راه راه منحصر به فرد شکل گرفته اند. تقریباً در تمام اوقات، یک طرف یک خط الراس زیر نور خورشید است در حالی که طرف دیگر در سایه است، که بر وضوح و مقیاس این سازندهای ماسه سنگی تأکید بیشتری می کند.

چیزی که دره رز را به یکی از منحصربه‌فردترین مکان‌ها برای بازدید در کاپادوکیه تبدیل می‌کند این است که نه تنها این صخره‌های باورنکردنی را دارید، بلکه در این منطقه خاص، مواد معدنی موجود در ماسه‌سنگ رنگ صورتی دارند. این صورتی در طول روز بیشتر و بیشتر مشهود می‌شود و در هنگام غروب خورشید به اوج خود می‌رسد، زمانی که خورشید مستقیماً به دره رز می‌تابد و به آن سایه ظریف صورتی می‌دهد که بسیاری از مردم برای دیدن آن می‌آیند.

دریاچه توز - دریاچه نمک صورتی

دریاچه توز یک دریاچه نمک باورنکردنی در نزدیکی آکسارای است اما فقط یک ساعت با ماشین از کاپادوکیه فاصله دارد. این دریاچه به دلیل رنگ صورتی پر جنب و جوش آن قابل توجه است. علیرغم اینکه این مکان منحصر به فرد است، بسیار محبوب نیست و زمانی که از آن بازدید کردم، تا آنجا که می‌توانستم از کل دریاچه لذت بردم.

توری وجود دارد که شما را برای غروب خورشید به دریاچه نمک می برد، که بسیار مفید است زیرا مجبور شدیم یک ماشین کرایه کنیم و همه چیز را خودمان بپردازیم و یاد بگیریم.

این نقطه از نظر فنی در کاپادوکیه نیست، اما فقط یک ماشین دورتر است و ما در سفر یک روزه خود از کاپادوکیا، در همان روزی که شهر زیرزمینی Derinkuyu و دره Ilhara از آن بازدید کردیم. اگر ماشینی کرایه می‌کنید یا راننده‌ای را برای یک روز استخدام می‌کنید، به شدت پیشنهاد می‌کنم از این سه نقطه خارج از گورمه دیدن کنید.


نظر، تجربه و سال خود را با ما در میان بگذارید.

دسته بندی مطالب: