هالونگ، بهشتی در قلب ویتنام

1402/05/15

یکی از مهمترین مقصدهای گردشگری طی چندسال اخیر که رشد قابل توجهی هم میان کشورهای اروپایی و هم میان کشورهای آسیایی داشته ، ویتنام است. کشوری که بیشتر آن را به خاطر تخریب های جنگ با آمریکا و نیروهای ویت کنگ می شناسیم با این حال از دل آن جنگ وحشتناک ویتنام سربلند بیرون آمد و اکنون یک از مقصد های مهم گردشگری شده است. تور ویتنام فقط سفر به صورت اختصاصی بازدید از منطقه هالونگ را در نظر گرفته است که با کشتی کروز انجام می پذیرد. برای این تور شما می توانید از طریق سایت یا از طریق کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

خلیج ها لونگ یک شگفتی طبیعی زیبا در شمال ویتنام، نزدیک مرز چین است. خلیج با 1600 جزیره و جزایر آهکی پر شده است و مساحتی بالغ بر 1500 کیلومتر مربع را پوشش می دهد. این منطقه خارق‌العاده در سال 1994 به عنوان میراث جهانی یونسکو اعلام شد. بیشتر جزایر و ستون‌های آهکی کارست در خلیج خالی از سکنه هستند و تحت تأثیر فعالیت‌های انسانی قرار نگرفته‌اند. برای بسیاری از مسافران، این مکان مانند چیزی است که از یک فیلم خارج شده است. واقعیت این است که خلیج Ha Long دارای طیف گسترده ای از تنوع زیستی است، در حالی که مناظر سورئالیستی به عنوان پس زمینه جادویی صحنه های مختلف در فیلم های بلند متعدد عمل کرده است.

بهترین راه برای رسیدن به شهر هالونگ - نقطه شروع برای کاوش در خلیج - با ماشین، مینی بوس یا اتوبوس از هانوی است. پایتخت ویتنام تقریباً 170 کیلومتر با ماشین فاصله دارد. در تورهای مختلف می توانید زیبایی خیره کننده خلیج را تماشا کنید. اگر بودجه مشکلی ندارد، انتقال یک ساعته هلیکوپتر نیز در دسترس است. رایج ترین و پرطرفدارترین قایق ناخواسته و همچنین پیوستن به یک اکسپدیشن کایاک سواری دریایی است. گشت و گذار در جزایر و ستون ها به شما این امکان را می دهد که ویژگی های ماورایی آنها را از فاصله نزدیک تر تحسین کنید.

اندازه؟

خلیج هالونگ دارای مساحت 1553 کیلومتر مربع و خط ساحلی 120 کیلومتر است. خلیج نسبتا کم عمق است و عمیق ترین عمق آن 33 فوت (10 متر) است.

جمعیت؟

تقریباً 1600 نفر در چهار دهکده ماهیگیری شناور زندگی می کنند: کوا وان، با هانگ، کونگ تاو و ونگ وینگ - این بدان معناست که اکثریت 2000 جزیره ای که خلیج هالونگ را تشکیل می دهند خالی از سکنه هستند.

حیات وحش؟

خلیج هالونگ محل زندگی طیف گسترده ای از حیات وحش است و تنوع زیستی بالایی دارد. 450 گونه نرم تن و بیش از 200 نوع ماهی منحصر به فرد وجود دارد! شاهین ها، عقاب های دریایی، میمون ها، بز کوهی، مارمولک ها و قورباغه ها نیز ممکن است در جزایری که خلیج هالونگ را تشکیل می دهند، دیده شوند.

جاذبه ها؟

جدای از مناظر طبیعی که بر خلیج هالونگ فرمان می‌دهد، دیگر جاذبه‌های دیدنی شامل دهکده‌های ماهیگیری شناور است که در آن ماهی‌گیران محلی را می‌توان یافت که در حال انجام کارهای روزانه خود هستند.

فعالیت ها؟

برای بازدیدکنندگان از خلیج هالونگ، فعالیت های سرگرم کننده ممکن است شامل کایاک سواری، ماهیگیری ماهی مرکب، تای چی، غواصی و غواصی باشد.

بهترین کارها در خلیج ها لونگ حول این واقعیت می چرخد که این بخش از ویتنام یک سایت منحصر به فرد میراث جهانی یونسکو است. به لطف مناظر طبیعی چشمگیر آن که مورد علاقه گردشگران است، بخش‌های زیادی از آن رسماً در برابر توسعه محافظت می‌شوند، به این معنی که نسل‌های آینده می‌توانند همچنان از رژه‌های به ظاهر بی‌پایان کارست‌های آهکی خالص که از دریا برمی‌خیزند لذت ببرند.

جزایر خلیج ها لانگ از نظر اندازه و شکل و همچنین ساختار بسیار متفاوت هستند. بازدیدکنندگان باید چند روز فرصت دهند تا این خلیج جادویی را کشف کنند زیرا جاذبه های آن بسیار زیاد است. در اینجا برخی از مواردی که باید در میان آنها ببینید وجود دارد.

جزیره کت با

جزیره کت با محبوب ترین مقصد در خلیج ها لونگ است و هر شرکت توریستی سفر به این جزیره را ارائه می دهد. Cat Ba مملو از وسایل معمول توریستی است: هتل ها، رستوران ها و بارها. با این حال، مردم محلی دقیقاً همان کاری را که اجدادشان برای نسل‌های قبل انجام می‌دادند ادامه داده‌اند - ماهیگیری. همه این ویژگی‌ها باعث می‌شوند جزیره Cat Ba به مقصدی عالی برای دیدن زندگی سنتی محلی تبدیل شود و در عین حال از راحتی امکانات مدرن لذت ببرید.

جزیره داو گو

جزیره داو گو به خاطر غار بزرگ و رنگارنگش که استالاکتیت ها و استالاگمیت های زیادی دارد، شهرت دارد. برخی از آنها بیش از 20 متر ارتفاع دارند.

دهکده ها و مزارع پرورش ماهی شناور خلیج هالانگ

دهکده های شناور و مزارع ماهی خلیج ها لونگ توجه زیادی را به خود جلب می کند و از نکات برجسته هر بازدیدی است. مردم محلی برای نسل های زیادی در این خانه های شناور زندگی می کنند زیرا ماهیگیری هنوز منبع اصلی درآمد روستاییان است.

برخی از جوامع در خلیج Ha Long نیز اقامتگاه‌هایی با قیمت مناسب به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهند. اگر در سفر دریایی خود از کنار آنها رد شدید، تعجب نکنید اگر سرآشپز قایق برای خرید غذاهای دریایی تازه توقف کند.


غار هونگ سونگ سوت در جزیره بو هون

غار هونگ سونگ سوت در همان جزیره غار ویرجین قرار دارد و مسیری شیب دار با درختان سایه دار دارد. در غار 2 اتاقک وجود دارد که یک اتاق بیرونی مربعی شکل و سقفی حدود 30 متر ارتفاع دارد.

ساختارهای اتاق درونی شبیه نگهبانانی هستند که با یکدیگر گفتگو می کنند. سازند دیگری که شبیه یک ژنرال است که نیروهایش را بررسی می کند در وسط اتاق قرار دارد. نور متحرک منعکس شده از آب بیرون به نظر می رسد که این تشکل ها را زنده می کند.نظر، تجربه و سال خود را با ما در میان بگذارید.

دسته بندی مطالب: