فرودگاه استانبول؛ چهارراه اروپا و آسیا

1402/05/08

استانبول، شهر پر جنب و جوش و پویا که در چهارراه اروپا و آسیا قرار دارد، توسط سه فرودگاه استانبول خدمات رسانی می شود، اما یکی از آنها فقط برای بار استفاده می شود. 2 فرودگاه در استانبول برای مسافران وجود دارد: فرودگاه استانبول (IST) و فرودگاه بین المللی سابیها گوکچن (SAW).

فرودگاه استانبول (IST) در سمت اروپایی استانبول و Sabiha Gokcen (SAW) در سمت آناتولی استانبول (آسیا) قرار دارد.

فرودگاه استانبول جدیدترین و بزرگترین فرودگاه استانبول است. این شهر در 35 کیلومتری شمال غربی مرکز شهر قرار دارد و مرکز اصلی خطوط هوایی ترکیش است. فرودگاه استانبول همچنین توسط بسیاری از خطوط هوایی دیگر از جمله امارات، لوفت هانزا و بریتیش ایرویز خدمات رسانی می کند.

این فرودگاه دارای دو ترمینال است که ترمینال 1 پروازهای داخلی و ترمینال 2 پروازهای بین المللی را انجام می دهد.

فرودگاه استانبول به چند دلیل یک فرودگاه عالی در نظر گرفته می شود:

امکانات مدرن: فرودگاه استانبول یک فرودگاه جدید ساخته شده با امکانات مدرن، از جمله فروشگاه‌های معاف از مالیات، سالن‌ها، رستوران‌ها و کافه‌ها است که آن را به مکانی عالی برای گذراندن زمان در زمان استراحت یا تأخیر تبدیل می‌کند.

عملیات کارآمد: فرودگاه استانبول برای جابجایی حجم زیادی از مسافران و هواپیماها طراحی شده است و آن را به یک فرودگاه بسیار کارآمد تبدیل می کند. دارای فناوری‌های پیشرفته و تجهیزات پیشرفته‌ای است که به ساده‌سازی عملیات، کاهش زمان انتظار و بهبود تجربه کلی مسافران کمک می‌کند.

اتصال: فرودگاه استانبول دارای شبکه گسترده ای از خطوط هوایی و مقاصد است که بیش از 300 مقصد توسط بیش از 100 شرکت هواپیمایی ارائه می شود. این بدان معناست که مسافران به راحتی می توانند به مکان های مختلف در سراسر جهان متصل شوند. این فرودگاه همچنین با وسایل نقلیه عمومی، تاکسی و اتوبوس به خوبی به مرکز شهر متصل است.

برنده جوایز: فرودگاه استانبول از زمان افتتاحش در سال 2019 جوایز متعددی از جمله "بهترین فرودگاه در جنوب اروپا" و "بهترین فرودگاه جدید جهان" را در جوایز فرودگاه جهانی Skytrax در سال 2020 دریافت کرده است. این جوایز خدمات با کیفیت فرودگاه را به رسمیت می شناسند. امکانات، و امکانات.

بزرگترین سقوط فرودگاه استانبول؟

فرودگاه استانبول بسیار بزرگ است! بنابراین رسیدن به دروازه شما ممکن است کمی طول بکشد. اگر از اینجا در حال ترانزیت یا گرفتن پرواز هستید، مطمئن شوید که زمان زیادی در نظر گرفته اید. ما تقریباً پرواز خود به اریتره را از دست دادیم زیرا مجبور بودیم کل فرودگاه را به سمت دروازه های مختلف بدویم.

چیز دیگری که در مورد این فرودگاه دوست ندارم وای فای رایگان آن است. پیچیده است!

می توانید از طریق پیامک به وای فای دسترسی داشته باشید یا باید برای تأیید پاسپورت خود به یکی از کیوسک ها بروید و از این طریق وارد شوید.

در هر صورت، فقط 1 ساعت وای فای رایگان دریافت می کنید! منطقی نیست که چرا یک فرودگاه جدید محدودیت زمانی برای وای فای داشته باشد.

برای جلوگیری از همه این موارد، خرید یک سیم کارت الکترونیکی برای ترکیه را در نظر بگیرید تا در این کشور متصل بمانید. یک طرح داده را دانلود کنید و فوراً متصل شوید! مقرون به صرفه، آسان و راحت است.

دسترسی به فرودگاه استانبول با حمل و نقل عمومی:

فرودگاه استانبول با وسایل نقلیه عمومی به خوبی به مرکز شهر متصل است. راحت ترین راه برای رسیدن به فرودگاه استفاده از مترو است.

خط مترو M11 فرودگاه استانبول را به مرکز شهر متصل می کند و قطارها در ساعات اوج مصرف هر 6 دقیقه یکبار حرکت می کنند. سفر حدود 30 دقیقه طول می کشد و کرایه آن 18 لیر ترکیه (TRY) است که کمتر از 1 دلار یا 1 یورو است.

گزینه دیگر استفاده از اتوبوس Havaist است. این یک سرویس اتوبوس مستقیم است که فرودگاه استانبول را به مکان های مختلف در مرکز شهر از جمله میدان تقسیم و کادیکوی متصل می کند. اتوبوس ها هر 20 دقیقه یکبار حرکت می کنند و کرایه آن بنا به منطقه متفاوت است.

نظر، تجربه و سال خود را با ما در میان بگذارید.

دسته بندی مطالب: