ودنخا، تاریخ یک ملت در یک پارک

1402/05/04

تور روسیه به بازدیدهای جذاب و دیدنی هایش معروف است و می توان به راحتی گفت که اگر از تور روسیه فقط سفر استفاده کنید، حتما تمامی زیبایی های این کشور پهناور را که در دو شهر مسکو و سنت پترزبورگ جمع شده خواهید دید. در این جا نگاهی به یکی از مهمترین پارک ها و البته بزرگترین نمایشگاه دنیا یعنی پارک ودنخا مسکو خواهیم داشت.

پارک VDNKh در سال 1939 به عنوان نمایشگاه کشاورزی افتتاح شد تا موفقیت و پتانسیل کشاورزی شوروی را به نمایش بگذارد. این نمایشگاه در مقیاسی تاریخی ، با کاخ هایی برای هر جمهوری و ده ها غرفه برای بخش های مختلف کشاورزی بود. 

 این پارک در طول سالهای اتحاد جماهیر شوروی از نظر اندازه و گستره افزایش یافت، اما در دوره پس از اتحاد جماهیر شوروی به شدت رو به نابودی رفت. در دهه گذشته، در نهایت به شکوه سابق خود به عنوان مرکز نمایشگاهی تمام روسیه بازگشت و بازسازی شد و یکی از پربازدیدترین مکان‌های مسکو باقی ماند.

پارک VDNKh، مرکز نمایشگاهی تمام روسیه، بزرگترین نمایشگاه، موزه و مجموعه تفریحی در جهان است. این بنا برای نمایش موفقیت و پتانسیل صنعت کشاورزی شوروی طراحی شده است و امروزه به عنوان یادبود معماری، فرهنگ و تاریخ شوروی باقی مانده است. امروزه VDNKh محل برگزاری نمایشگاه های روسی و بین المللی و رویدادهای فرهنگی و تجاری است که در غرفه ها، کاخ ها و باغ های تاریخی آن برگزار می شود. سالانه سی و سه میلیون نفر از پارک VDNKh بازدید می کنند که آن را به یکی از محبوب ترین مکان های دیدنی مسکو تبدیل می کند.

جان بخشیدن به این نمایشگاه یک شاهکار واقعی بود که توسط دو هزار هنرمند، معمار و طراح انجام شد و توانستند استعداد خود را در مقیاسی عظیم به نمایش بگذارند. این نمایشگاه به قدری بزرگ بود که طراحی آن نیازمند برنامه ریزی شهری بود. نمایشگاه کشاورزی سراسر اتحادیه در 1 آگوست 1939 افتتاح شد. این فقط یک نمایشگاه نبود، بلکه یک ابزار ایدئولوژیک بود که موفقیت های اتحاد جماهیر شوروی را به نمایش می گذاشت و آینده سوسیالیستی را مدل می کرد. جدای از 32 غرفه که عناصر مختلف صنعت را به نمایش می گذاشت، برای هر یک از جمهوری ها و مناطق شوروی کاخ هایی با طرح های منحصر به فرد برای بازتاب فرهنگ آنها وجود داشت.

این نمایشگاه در دوره پس از جنگ برای نشان دادن بازیابی موفقیت آمیز اتحاد جماهیر شوروی احیا و در 25 ژوئن 1954 افتتاح شد. قلمرو آن گسترش یافت و جاذبه های بسیاری از جمله فواره ها و طاق پیروزی عظیم در ورودی به آن اضافه شد. دوره ذوب پس از مرگ استالین با انتقاد فزاینده ای از اسراف پارک مواجه شد، زیرا خروشچف با افراط در معماری استالینیستی مخالفت کرد. با این وجود، در زمان خروشچف تصمیم گرفته شد که نمایشگاه کشاورزی همه اتحادیه با نمایشگاه های صنعتی و ساختمانی واقع در سایر نقاط مسکو متحد شود.

به همین سبب نمایشگاه دستاوردهای اقتصاد ملی اتحاد جماهیر شوروی متولد شد - که اکنون با نام VDNKh شناخته می شود. سایت پارک VDNKh بار دیگر رشد کرد و فعالیت های نمایشگاهی آن در تمام طول سال برگزار شد و میزبان نمایشگاه های روسی و همچنین خارجی به طور فزاینده ای بود که در اتحاد جماهیر شوروی بسیار نادر است.

هفت کاری که باید در پارک VDNKh انجام دهید

  1. فواره ها را تحسین کنید. "دوستی مردم" را با مجسمه های 16 دختر با لباس ملی، "گل سنگی" بر اساس داستان های پاول باژوف و همچنین "گوش طلایی" واقع در نزدیکی حوض بالا را از دست ندهید.
  2. دوچرخه سواری کنید و از منطقه پارک موضوعی VDNKH فراتر بروید تا گوشه های آرامی از املاک اوستانکینو و باغ های گیاه شناسی پیدا کنید. ممکن است ده‌ها دوچرخه کرایه‌ای پیدا کنید که اتومبیل‌های چهار نفره، دوچرخه‌هایی با صندلی کودک و همچنین اسکوترهای کیک را ارائه می‌دهند.
  3. اگر در زمستان بیایید، پارک VDNKh مکانی عالی برای اسکیت خواهد بود. بزرگترین پیست اسکیت در مسکو درست در کنار پاویون مرکزی است.
  4. درباره فضا بیشتر بدانید. پاویون فضایی یک موزه تکراری جالب با نمایشگرهای دیجیتالی و کپی موشک و کپسول است. ممکن است چندین نمایش فضایی را تماشا کنید و به داخل مدل ایستگاه فضایی MIR بروید. علاوه بر این، ممکن است به داخل موزه تعاملی بوران بروید تا از ایجاد آن مطلع شوید و حتی یک فرود مجازی در بایکونور داشته باشید.
  5. . به مسکو مینیاتوری نگاه کنید. شما این شانس را خواهید داشت که 6.5 هزار ساختمان، خیابان و میدان کوچک مسکو را پیدا کنید - در مقیاس 1: 400. بهترین زمان برای بازدید، زمانی است که آنها نور و نمایش موسیقی را روشن می کنند.
  6. نگاهی به مجسمه نمادین یک دختر کارگر و مزرعه جمعی بیاندازید. این مجسمه واقعاً یک اثر هنری باورنکردنی است که توسط Vera Mukhina برای نمایشگاه جهانی 1937 در پاریس طراحی شده است.
  7. غذاهای سنتی شوروی را در غرفه ها و رستوران های متعدد امتحان کنید. از جمله کافه ها و رستوران ها می توان به Moskovskoe Nebo، Ottepel و Varenichnaya اشاره کرد.

نظر، تجربه و سال خود را با ما در میان بگذارید.

دسته بندی مطالب: