کاخ کاترین، جذاب فراموش نشدنی سنت پترزبورگ

1402/05/03

یکی از مهمترین ویژگی های سفر به روسیه دیدن جاذبه های خاصی است که شاید هیچ کجای دنیا نتوان آن را مشاهده کرد. کاخ های تزاری تا تاریخچه شوروی همه در کنار هم رنگ و بوی خاصی را به این کشور داده اند و در میان همه شهرهای سنت پترزبورگ از همه شهرها کیفیت بالاتری دارد. تور روسیه فقط سفر یکی از مهمترین جاذبه هایی را که نشان می دهد، کاخ کاترین در سنت پترزبورگ است.

کاخ کاترین یک کاخ امپراتوری سابق روسیه است و برای معماری باروک و نئوکلاسیک خود شناخته شده است. کاخ کاترین نزدیک به 1 کیلومتر محیط دارد و دارای نمایی بیش از 300 متر است.

کاخ کاترین بخشی از موزه ایالتی تزارسکویه سلو و سایت میراث است که در شهر پوشکین، تقریباً 30 کیلومتر (17 مایل) جنوب سنت پترزبورگ، روسیه واقع شده است. Tsarskoye Selo (همچنین به نام Tsarskoe Selo یا Tzar's Village) یک مجموعه موزه و پارک است که شامل پارک کاترین، کاخ الکساندر و پارک الکساندر نیز می شود.

از طرح اصلی یوهان فردریش براونشتاین از کاخ سنگی کاترین اول در سال 1717 تا تلاش‌های بازسازی الکساندر کدرینسکی در اواخر قرن بیستم، معماران متعددی اثر خود را در کاخ کاترین به جا گذاشته‌اند. برجسته ترین آنها شامل بارتولومئو فرانچسکو راسترلی، طراح چندین کاخ باروک الیزابتی، و چارلز کامرون، معمار مورد علاقه کاترین کبیر است.

کاخ کاترین توسط کاترین کبیر به طور گسترده بازسازی شد. کاترین با ترجیح سبک کلاسیک تری از هنر، از چارلز کامرون برای طراحی مجدد چندین قسمت از کاخ استفاده کرد. گالری کامرون در انتهای شمالی کاخ نمونه ای از معماری نئوکلاسیک است. اتاق های طراحی شده توسط کامرون شامل اتاق ناهار خوری سبز، تالار آرابسک، اتاق نشیمن آبی دولتی و اتاق نشیمن آبی چینی است. کامرون همچنین مسئول گسترش محوطه اطراف کاخ است.

بسیاری از کاخ در طول جنگ جهانی دوم ویران شد و از آن زمان بازسازی شده است. کاخ کاترین اکنون بخشی از موزه و سایت میراث تزارسکویه سلو است و در تمام طول سال برای گشت و گذار باز است. این شهرت بیشتر به دلیل گنجاندن تخصصی سبک‌هایی است که چندین دوره مختلف معماری و طراحی را نشان می‌دهند.

اتاق کهربایی

در طول ساخت کاخ بزرگ، الیزابت دستور ساخت اتاق کهربایی را داد که شامل مجموعه ای از پانل های کهربایی بود که پادشاه پروس سال ها قبل به پیتر کبیر هدیه داده بود. راسترلی برای ایجاد اتاق، پانل های کهربایی، آینه ها، کنده کاری های طلاکاری شده و موزاییک هایی با سنگ های قیمتی اضافه کرد. کاترین کبیر با استفاده از بیش از 450 کیلوگرم کهربا اتاق را بیشتر جلوه داد.

چه کسی در کاخ کاترین زندگی می کرد؟

پتر کبیر و همسرش، کاترین اول، صاحبان اصلی این املاک بودند و از آن به عنوان اقامتگاه تابستانی استفاده می کردند. دختر آنها، ملکه الیزابت، مسئول راه اندازی کاخ بزرگ است. دربار ملکه الیزابت هر تابستان و در طول ساخت کاخ زمستانی در کاخ کاترین اقامت داشت. دربار کاترین کبیر نیز از کاخ کاترین به عنوان اقامتگاه تابستانی استفاده می کرد. در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم، پادشاهان روسی از کاخ کاترین برای اعمال رسمی استفاده می کردند.

آیا کاخ کاترین همان کاخ زمستانی است؟

کاخ کاترین سنت پترزبورگ که در اصل به عنوان اقامتگاه تابستانی خانواده سلطنتی روسیه و دربار روسیه استفاده می شد، در 30 کیلومتری جنوب سنت پترزبورگ قرار دارد. در مقابل، کاخ زمستانی در ساحل رودخانه نوا در مرکز سنت پترزبورگ قرار دارد. معمار ایتالیایی بارتولومئو راسترلی در طراحی هر دو کاخ نقش اساسی داشت.

آیا کاخ کاترین باز است؟

کاخ کاترین، به عنوان بخشی از موزه ایالتی تارسکویه سلو و سایت میراث، همه روزه، به جز سه شنبه ها، از ساعت 10:00 صبح تا 6:00 بعد از ظهر باز است. انواع تورهای مختلف در طول سال در دسترس هستند، اگرچه برخی از تورها در ماه های زمستان ترکیب می شوند.

چرا کاخ کاترین معروف است؟

کاخ کاترین به خاطر معماری و دکورش معروف است که سبک‌های متنوعی را در تاریخ 300 ساله خود به نمایش می‌گذارد. نماهای آبی و سفید تزئین شده آن نمونه ای از معماری باروک الیزابتی است. بسیاری از اتاق‌های کابینت که در مجموع به عنوان Enfilade طلایی شناخته می‌شوند، به سبک روکوکو طراحی شده‌اند. در مقابل، بال زوبوف و گالی کامرون نمایانگر سبک معماری نئوکلاسیک هستند. اتاق کهربایی افسانه ای آن مشهورترین منطقه کاخ کاترین است.


نظر، تجربه و سال خود را با ما در میان بگذارید.

دسته بندی مطالب: