متوسط هزینه های یک فرد در استانبول چقدر است؟

1402/05/01

یکی از مهمترین مواردی که ما در مجله خبری فقط سفر به دنبال آن هستیم اطلاع دادن در مورد پروازها، وضعیت شهرها و حتی هزینه ها است. به همین سبب به دنبال آن هستیم تا یک تجربه خود برای سفرهای آینده شما به ارمغان بیاوریم. در مطلب امروز به تورهای استانبول فقط سفر اشاره میکنیم و هزینه های متوسط روزانه برای یک سفر را بررسی خواهیم نمود.

برای سفر به استانبول به چه مقدار پول نیاز دارید؟ شما باید برنامه ریزی کنید که روزانه حدود 1275 TRY (49 دلار) در تعطیلات خود در استانبول خرج کنید، که میانگین قیمت روزانه بر اساس هزینه های سایر بازدیدکنندگان است. مسافران گذشته به طور متوسط 396 TRY (15 دلار) برای وعده های غذایی یک روزه و 87 TRY (3.33 دلار) برای حمل و نقل محلی هزینه کرده اند.

همچنین میانگین قیمت هتل در استانبول برای یک زوج 1436 TRY (55 دلار) است. بنابراین، هزینه سفر به استانبول برای دو نفر برای یک هفته به طور متوسط 17845 TRY (682 دلار) است. تمام این میانگین قیمت‌های سفر از مسافران دیگر جمع‌آوری شده است تا به شما در برنامه‌ریزی بودجه سفر کمک کند.

تعطیلات یک هفته ای به استانبول معمولاً برای یک نفر حدود 8923 TRY هزینه دارد. بنابراین، سفر به استانبول برای دو نفر حدود 17845 TRY برای یک هفته هزینه دارد. هزینه سفر دو هفته ای دو نفره در استانبول 35691 TRY است. اگر به‌عنوان یک خانواده سه یا چهار نفره سفر می‌کنید، قیمت افراد اغلب کاهش می‌یابد زیرا بلیط‌های بچه‌ها ارزان‌تر است و اتاق‌های هتل می‌توانند مشترک باشند. اگر در مدت زمان طولانی تری با سرعت کمتری سفر کنید، بودجه روزانه شما نیز کاهش می یابد. دو نفر که به مدت یک ماه با هم در استانبول سفر می کنند اغلب می توانند بودجه روزانه کمتری برای هر نفر نسبت به یک نفر که به مدت یک هفته به تنهایی سفر می کنند داشته باشند.

استانبول چقدر گران است؟ چقدر پول برای استانبول نیاز دارم؟

هزینه سفر به استانبول چقدر است؟ استانبول ارزان است یا گران؟ متوسط هزینه سفر استانبول بر اساس دسته بندی در اینجا تقسیم می شود. تمام این قیمت های استانبول از بودجه مسافران واقعی برای یافتن قیمت سفر در منطقه محاسبه می شود.

بودجه حمل و نقل در استانبول

هزینه تاکسی سواری در استانبول به طور قابل توجهی بیشتر از حمل و نقل عمومی است. مسافران گذشته به طور متوسط 87 TRY برای هر نفر در روز برای حمل و نقل محلی استانبول هزینه کرده اند.

بودجه غذا در استانبول

در حالی که قیمت وعده های غذایی در استانبول می تواند متفاوت باشد، متوسط هزینه غذا در استانبول 396 TRY در روز است. بر اساس عادات خرج کردن مسافران قبلی، هنگام صرف غذا در استانبول باید حدود 159 TRY برای هر نفر هزینه شود. قیمت صبحانه معمولاً کمی ارزان تر از ناهار یا شام است. قیمت غذا در رستوران های نشسته در استانبول اغلب بالاتر از قیمت فست فود یا غذاهای خیابانی است.

مردم دیگر در استانبول برای غذا چه چیزی خرج کردند؟

قیمت های معمولی غذا در استانبول در زیر ذکر شده است. این هزینه های واقعی مربوط به مسافران واقعی است و می تواند تصوری از قیمت ها در استانبول به شما بدهد، اما هزینه های شما بر اساس سبک سفر شما متفاوت خواهد بود.

بودجه سرگرمی در استانبول

سرگرمی ها و فعالیت ها در استانبول به طور متوسط 425 TRY برای هر نفر، در روز بر اساس هزینه های مسافران قبلی هزینه دارد. این شامل هزینه های پرداخت شده برای بلیط ورودی به موزه ها و جاذبه ها، تورهای روزانه و سایر هزینه های گشت و گذار می شود.

کلاهبرداری، سرقت، و بودجه اشتباه در استانبول

متأسفانه در سفر ممکن است اتفاقات بدی بیفتد. خوب، شما فقط باید با آن کنار بیایید! طبق گزارش مسافران، میانگین قیمت کلاهبرداری، سرقت یا تصادف در استانبول 33 TRY است.

استانبول با بودجه

استانبول از نظر استراتژیک در تنگه بسفر قرار دارد و بین اروپا و آسیا تقسیم شده است. واقعا شهری است که در آن شرق به غرب می رسد. استانبول قطب فرهنگی و مالی ترکیه و همچنین پرجمعیت ترین شهر ترکیه است. سایت‌ها بی‌شماری هستند و برای همه، چه به هنر، موسیقی، غذا یا ماجراجویی، چیزی وجود دارد. می توانید روزهای زیادی را به گشت و گذار در بخش های مسکونی و تجاری این شهر بگذرانید. بسیاری از جذابیت ها در کنار کوچه پس کوچه ها یا مغازه های گوشه ای پنهان است.

آب و هوای استانبول معتدل اقیانوسی است. تابستان‌ها گرم و مرطوب و زمستان‌ها سرد و مرطوب است و گاهی اوقات برف می‌بارد. میزان بارندگی به‌طور شگفت‌آوری در این شهر بیشتر از لندن، دوبلین یا بروکسل است. باران بیشتر در اواخر پاییز و ماه های زمستان رخ می دهد. بهار و تابستان خشک‌ترین زمان‌های سال هستند، اگرچه هیچ زمانی وجود ندارد که فصل «خشک» در نظر گرفته شود. ماه های تابستان می تواند بسیار گرم با میانگین دمای حدود 27 درجه در طول روز باشد. رطوبت باعث می شود احساس گرمای بیشتری داشته باشید. زمستان سرد و مرطوب است و دمای هوا در طول روز به 7 درجه سانتیگراد می رسد.

نظر، تجربه و سال خود را با ما در میان بگذارید.

دسته بندی مطالب: