بلیط لحظه آخری چیست و چگونه بخریم؟

1402/04/19

بلیط لحظه آخری، یکی از آن دسته مواردی است که بسیاری از مردم اطلاعات کامل و درستی در مورد آن ندارند ولی همیشه به دنبال آن می گردند و فکر می کنند که بلیط لحظه آخری همیشه در دسترس خواهد بود و هر آزانسی، صرفا به خاطر آنکه مجوز گردشگری دارد پس دسترسی به این بلیط های لحظه آخری نیز خواهد داشت.

باور غلط در مورد بلیط های لحظه آخری را می توان حاصل تبلیغات گسترده آژانس هایی دانست که تنها به دنبال جذب مشتری و افزایش میزان زنگ خور آژانس خود هستند. با این حال این بلیط ها غیر واقعی نیستند و میتوان گاهی اوقات از آن ها خریداری کرد ولی باید بدانیم که چه بلیطی در چه زمانی برای ما وجود خواهد داشت و البته اینکه چرا باید بلیط های لحظه آخری را تهیه کنیم؟

چه بلیطی لحظه آخری است؟

فرض کنید که یک آژانس گردشگری، تمام بلیط های یک مسیر هوایی را به صورت کامل خریداری و به اصطلاحی چارتر کرده است، در این صورت تنها این آژانس حق فروش بلیط ها را دارد. حال اگر نزدیک به زمان پرواز باشیم و بخشی از صندلی های این پرواز خالی مانده باشد و استقبال برای این مسیر پروازی خوب نباشد، چارترکننده برای جلوگیری از ضرر بیشتر، قیمت بلیط را تا حد ممکن پایین آورده و اقدام به فروش زیر قیمت می کند. به این بلیط ها که معمولا در بازه زمانی 9 تا 2 ساعت قبل از پرواز وجود دارند، لحظه آخری گفته می شود.

بلیط لحظه آخری بخریم یا نه؟

اول از همه بگوییم که آژانس فقط سفر با داشتن مجوز بند الف و توانایی فروش بلیط های لحظه آخری، سیستمی و چارتری از همینجا اعلام می کند که استرداد بلیط لحظه آخری تقریبا غیرممکن است. پس اگر در ثانیه های پایانی از پرواز منصرف شوید و یا برنامه سفر شما عوض شد، باید قید کل مبلغ پرداختی را بزنید. این نکته ای است که در هنگام خرید آژانس های دیگر شاید برای شما توضیح ندهند و شما را درگیر مشکلات زیادی کنند.

اگر به دنبال یه سفر با برنامه ریزی بالا هستید، اصلا به سمت بلیط های لحظه آخری نروید چون این بلیط ها همیشه موجود نیستند و در فصل های تابستان که اوج مسافرت خواهد بود عملا پیدا کردن چنین بلیط هایی غیر ممکن است. اگر علاقمند به سفر هستید و تایم کاری هم برای شما مشکلی ندارد می توانید از بلیط های لحظه آخری آن هم در فصولی مانند پاییز و زمستان بهره مند شوید.

بلیط لحظه آخری به جرات صرفه اقتصادی بیشتری دارد و می تواند سفری ارزان تری برای شما به همراه داشته باشد. بسیاری از افرادی که سفری انعطاف پذیر دارند از یک تکنیک طلایی استفاده می کنند. شما می توانید بلیط رفت و هتل خود را تهیه کرده و سپس در مقصد هر روز بلیط های برگشت را چک کنید تا ارزان ترین پرواز باز شده و از آن برای برگشت به مبدا استفاده کنید. البته این تکنیک همیشگی نیست و یک ریسک سفر محسوب می شود چرا که ممکن است هزینه شما از روز اول هم بیشتر شود.

فقط سفر با داشتن کارشناسان خبره در زمینه بلیط های پرواز می توانند برای شما آخرین قیمت پروازهای داخلی و خارجی را چک کرده و شما را در انتخاب بهترین پرواز راهنمایی کنند. به خاطر داشته باشید که برای تهیه بلیط لحظه آخری نیز می توانید با کارشناسان فقط سفر در ارتباط باشید تا از این طریق خرید خود را انجام دهید.

همچنین مجموعه فقط سفر دو وبسایت با دسترسی بالا برای افرادی که علاقمند خرید آنلاین هستند آماده کرده است که تمامی پشتیبانی این سایت ها نیز توسط کارشناسان مجرب ما انجام شده و در تمامی ساعات شبانه روز شامل پشتیبانی میشوند.

سایت های خرید بلیط آنلاین فقط سفر عبارتند از:

www.bilittoday.ir

www.tezbilit.com


نظر، تجربه و سال خود را با ما در میان بگذارید.

دسته بندی مطالب: