چگونه به وان سفر کنیم

1402/04/11

استان وان با 19069 کیلومتر مربع وسعت 2.5 درصد از خاک ترکیه را تشکیل می دهد. این استان از نظر مساحت ششمین شهر بزرگ ترکیه است و در زمینی بسیار کم شیب در 5 کیلومتری ساحل شرقی دریاچه وان ساخته شده است که در قسمت توخالی منطقه آناتولی شرقی پوشیده از کوه های آتشفشانی قرار دارد. ارتفاع آن حدود 1725 متر است، در این استان دریاچه ای واقع شده که  بزرگترین دریاچه ترکیه است و در یک فرورفتگی در میان کوه های مرتفع قرار دارد. وان توسط کوه های مرتفعی که دور تا دور این استان کشیده شده است احاطه شده.

وان مانند تمامی استان های دیگری که در منطقه آناتولی شرقی قرار دارند، دارای ظرفیت های مهمی از نظر تاریخی، طبیعی، فرهنگی و گردشگری زمستانی است. علاوه بر اینها، پتانسیل گردشگری دریایی نیز در وان وجود دارد که با سرمایه گذاری مناسب می توان فعالیت های گردشگری متنوعی را در چهار فصل سال سازماندهی کرد.

زیباترین گربه، گربه ون، یک گونه گربه اصیل است که فقط در حوضه دریای وان زندگی می کند. مهمترین ویژگی دو رنگ چشم متفاوت است که نتیجه یک اختلال ژنتیکی است. بعضی ها هر دو چشمشان آبی است. برخی هر دو چشمشان کهربایی است. در تاریخ 22.04.2006 رسماً ثبت شد که گربه ون متعلق به وان است.

برای سفر به وان می توان از 3 روش اقدام کرد.

1.سفر زمینی: مرز زمینی ایران و شهر وان ترکیه در استان خوی واقع شده است که شما می توانید با اتوبوس خود را به خوی رسانده سپس با استفاده از ون هایی که در پایانه مسافربری این استان قرار دارند به سمت مرز حرکت کنید و بعد از گذر از مرز زمینی ایران و انجام روال قانونی مانند زدن مهر خروج و چک شدن توسط گیت های مختلف وارد خاک ترکیه شوید. و سپس با همان ون یا ونی دیگر به مقصد وان حرکت کنید، که برای راحتی بیشتر و هماهنگی ون، ترنسفر و هتل می توانید از طریق آژانس فقط سفر اقدام به خرید تورهای وان کنید تا همه چیز از قبل برای شما محیا و هماهنگ شده باشد.
2. سفر هوایی: مانند هر سفر هوایی دیگری با استفاده از تهیه بلیت از سایت فقط سفر می توانید بلیت را تهیه و به راحتی وارد وان در ترکیه شوید.
3. سفر با وسیله نقلیه شخصی: یکی دیگر از راهایی که می توانید خودتان را به شهر وان برسانی سفر با وسلیه نقلیه شخصی است.

شما قبل از سفر باید کارهای زیر را انجام دهید.

پرداخت هزینه و دریافت گواهینامه بین المللی با اعتبار یک ساله

پرداخت هزینه و دریافت پلاک بین المللی

به همراه داشتن کارت ماشین

تهیه بارکدهای مورد نیاز

پرداخت هزینه های عوارض شهرداری

پرداخت هزینه های اخذ مجوز عبور از مرز

مرزهای ترکیه و ایران

در حال حاظر ایران 3 مرز مشترک با ترکیه دارد، بازرگان، سرو و رازی

نزدیک ترین مرز برای سفر به وان مرز رازی – کاپیکوی واقع شده در خوی است این مرز بر خلاف دو مرز دیگر دارای محدودیت زمانی است و از ساعت 9:00 صبح تا 17:00 باز می باشد، فاصله این مرز تا شهر وان حدود 103 کیلومتر که معادل 1 ساعت و 30 دقیقه است . مرز های بازرگان و سرو هر دو 24 ساعت باز هستند و فاصله آن ها تا وان به ترتیب 206 و 228 کیلومتر می باشد.


نظر، تجربه و سال خود را با ما در میان بگذارید.

دسته بندی مطالب: