شکوفه های گیلاس، سنت چشم نواز ژاپن

1402/04/05

در بهار آینده در رسم سنتی هانامی - تماشای شکوفه های گیلاس - به مردم محلی بپیوندید.

ورود بهار ساکورا (شکوفه های گیلاس) آنقدر در ژاپن اتفاق بزرگی است که اداره هواشناسی آن خدماتی را به پیش بینی اولین شکوفه ها اختصاص داده است، روزانه گزارش هایی از آنها در اخبار ملی منتشر می شود و جشنواره هایی به افتخار آنها در سراسر کشور برگزار می شود. کشور. حتی یک نام برای سرگرمی منحصر به فرد برای لذت بردن از آن فلاش های ظریف صورتی - هانامی (به معنای واقعی کلمه، "مشاهده گل") وجود دارد. به محض باز شدن گل ها روی درختان، خانواده و دوستان برای پیک نیک و خاطره در زیر آنها جمع می شوند و پارک ها و باغ ها را به مکان هایی برای جشن های جمعی در فضای باز تبدیل می کنند.

شکوفه های گیلاس چه زمانی در ژاپن شکوفا می شوند؟

هر سال متفاوت است و در سراسر کشور تغییراتی وجود دارد. علاوه بر این، چندین گونه ساکورا وجود دارد که هر کدام در زمان کمی متفاوت به گل می‌آیند و برای دوره‌ای متفاوت باقی می‌مانند (بیشتر آنها حدود دو هفته می‌مانند). اولین شکوفه ها در اوکیناوای استوایی در ژانویه ظاهر می شوند، آخرین شکوفه ها در شمالی ترین جزیره هوکایدو در اوایل ماه مه ظاهر می شوند. برای رنگ صورتی در نقاط اصلی توریستی، از اواخر ماه مارس تا اوایل آوریل یک شرط خوب است.

جشنواره شکوفه های گیلاس چه زمانی آغاز می شود؟

اولین جشنواره همزمان با اولین شکوفه‌های این کشور - جشنواره شکوفه‌های گیلاس Motobu Yaedake در اوکیناوا - معمولاً در اواسط ژانویه تا اوایل فوریه برگزار می‌شود. بیشتر جشنواره ها بین مارس و می برگزار می شود. پیش‌بینی دقیق اینکه چه زمانی ممکن است سقوط کنند دشوار است، اما یک تخمین خوب این است که ببینیم چه زمانی در پنج یا چند سال گذشته رخ داده‌اند و یک تاریخ متوسط از آن‌ها انتخاب کنیم. هر زمان که آنها برگزار می شوند، علاوه بر پیک نیک و باربیکیو، ممکن است انتظار داشته باشید که موسیقی زنده، غرفه های غذا و صنایع دستی و مراسم چای را در زیر درختان پیدا کنید.

هانامی دقیقا شامل چه چیزی می شود؟

این یک رابطه اجتماعی بزرگ است، با خانواده ها، دوستان و همکاران، مجهز به جعبه های پیک نیک و پتو، زیر درختان برای خوردن، نوشیدن و شادی دور هم جمع شده اند. مکان‌های پرطرفدار دارای غرفه‌هایی برای فروش تنقلات و نوشیدنی‌ها خواهند بود. در شب، عمل تماشای شکوفه های گیلاس، یوزاکورا نامیده می شود، با چراغ های ساده و فانوس هایی که روی شاخه ها بسته می شوند تا گل ها در تاریکی بدرخشند. با بالا آمدن ماه، این رویداد شدیدتر می شود. از بازدیدکنندگان برای شرکت در جشن استقبال می شود.

بهترین مکان برای دیدن شکوفه های گیلاس در ژاپن کجاست؟

برای یافتن مکانی برای افراط در رسم هانامی مشکلی نخواهید داشت، زیرا ساکورا در بیش از 1000 مکان در سراسر کشور یافت می شود.

  1. یوشینو، کانسای

این احتمالاً معروف‌ترین مقصد شکوفه‌های گیلاس ژاپن است. شکوفه‌های بیش از 30000 درخت ساکورا، کوه‌های Kii اطراف شهر را فرش می‌کنند و فصل آن از اواخر مارس شروع می‌شود. ستاره نمایش در کوه یوشینو است - یک درخت گیلاس بزرگ که شاخه های آن به سمت زمین خم می شوند. از غروب تا نیمه شب روشن است.

  1. قلعه هیمهجی، کانسای

دیوارهای سفید قلعه هیمجی که متعلق به قرن چهاردهم در فهرست یونسکو است، پس‌زمینه‌ای عالی برای هزاران درخت گیلاسی است که در اطراف آن زنده می‌شوند. اولین شکوفه ها معمولاً از اواخر ماه مارس ظاهر می شوند.

  1. فوجی پنج دریاچه، چوبو

این دریاچه های خیره کننده یک قوس در اطراف پایه کوه فوجی تشکیل می دهند و مکان زیبایی برای هانامی هستند. یک راه محبوب برای تجربه فصل، گذراندن روز در انسن (بهار آب گرم) و تماشای شکوفه ها در حالی که در آب های گرم غرق می شوید. شهر تفریحی دریاچه کاواگوچی یک انتخاب عالی است. صبح زود وارد شوید تا از میان مه به کوه فوجی که توسط شکوفه‌های شکوهمند قاب شده است خیره شوید. اوایل آوریل زمان خوبی برای بازدید است.

نظر، تجربه و سال خود را با ما در میان بگذارید.

دسته بندی مطالب: