تفاوت هتل های ALL و UALL چیست ؟

1402/04/04

در هنگام خرید تور مخصوصا تورهای خارجی که در شهرهایی مانند آنتالیا، آلانیا و ... که بیشتر شهرهای ساحلی هستند ، به کلماتی در مورد هتل ها برخورد میکنیم که شاید آشنایی کاملی با آن ها نداشته باشیم. در بسیاری از موارد تنها به این فکر می کنیم که یک هتل ALL یا UALL قرار است تمام مخارج ما رابه صفر برساند و دیگر نیاز نیست که ما خرج دیگری در مقصد داشته باشیم. همچنین گاهی اوقات پیشنهادهایی که توسط این هتل ها ارائه می شود به نوعی وسوسه انگیز هستند که ما را ترغیب به خرید یکی از این تورها می کند. اما در کل آیا ارزش خرید چنین تورهایی وجود دارد؟

یک تعطیلات All inclusive برای بسیاری از مردم یک رویا است و به راحتی می توان دلیل آن را فهمید. رفتن به تعطیلات را به سطح جدیدی می برد. اگر به یک استراحتگاه جامع می روید، به این معنی است که اقامت، غذای نامحدود، نوشیدنی، فعالیت ها و سرگرمی های شما در قیمت رزرو اقامتگاه گنجانده شده است - بدون هیچ هزینه غافلگیری. بسته به مکانی که انتخاب می کنید، اساساً می توانید کیف پول خود را در خانه بگذارید. همه چیز از قبل پرداخت شده است.

برخی از خوش شانس ترین ها در بهشت های گرمسیری مانند جامائیکا، کانکون یا باهاما، فانتزی تفریحی همه جانبه خود را به واقعیت تبدیل می کنند. جدا از سایر افراد امیدوار به سفر، این افراد از این نظر خوش شانس هستند که توانسته اند تصمیم خود را بگیرند تا یک تور All inclusive را به خود هدیه دهند!

در صنعت هتلداری در جهان طی سال های گذشته تغییراتی ایجاد شده تا این صنعت به سمت سودهی بیشتر حرکت کرده و به مخاطبان و مسافران خدمات بهتری ارائه دهد. در این میان هتل هایی ایجاد شده اند تا تمامی خدمات خود را با یکبار پرداخت به صورت رایگان به مسافران ارائه دهند که در دو دسته هتل های ALL و UALL قرار می گیرند. این دو دسته از هتل ها تفاوت های بسیار جزئی دارند که به عنوان یکی مسافر نیاز است تا با آن آشنایی بیشتری داشته باشید.

هتل آل (ALL) چیست؟

برای سفری که به طور مثال به آنتالیا خواهید داشت پیشنهاد های مختلفی را مشاهده می کنید. یکی از این پیشنهادها اقامت در هتل های 5 ستاره با کیفیت بالا و به صورت آل هستند. هتل های آل معمولا یک هتل راحت با امکانات و خدمات رفاهی و گردشگری بسیار خوب و مناسب برای لذت بردن از تعطیلات هستند. برای آن که بیشتر با این نوع از هتل ها آشنا شوید در نظر بگیرید که وارد یک هتل 5 ستاره شده اید و همه تفریحات، سرویس های خدماتی، وعده های غذایی و میان وعده ها، به همراه استفاده از نوشیدنی ها برای شما رایگان است. شما در هنگام پرداخت هزینه های پرواز و تور، عملا تمامی هزینه های لازم برای هتل را پرداخت کرده اید و حالا می توانید به صورت رایگان از این امکانات استفاده نمایید.

در هتل های آل (ALL) استفاده از امکاناتی مانند استخر، اسپا، ماساژ ساحل و دیگر تفریحات آبی به صورت کاملا رایگان یا چندبار رایگان هستند. همچنین در این هتل های می توانید تا ساعت 24  از سرویس غذا، نوشیدنی و میان وعده ها استفاده نمایید. معمولا کیفیت غذاهای سرو شده در این هتل ها از سطح بالایی برخوردار بوده و رضایت شما را جلب می کند. لازم به ذکر است که در برخی از این هتل ها محدودیت زمان استفاده وجود دارد و همچنین برای برخی نوشیدنی های گران قیمت و خاص نیز ممکن است هزینه های اضافه دریافت گردد که پیشتر اعلام خواهد شد. در تمامی این هتل ها برای استفاده از امکانات غذا و نوشیدنی میان ساعت های 24 تا سرو صبحانه هزینه دریافت می شود.

هتل یوآل (UALL) چگونه است؟

اگر به دنبال سفر به مقصد خود با یک سطح بسیار بالا از خدمات هستید، به شما توصیه می کنیم که هتل های یوآل را انتخاب کنید. این هتل ها نسل جدیدی از هتل های 5 ستاره و فوق لوکس هستند که از نظر طراحی تا زیبایی های معماری و تمامی موارد دیگر در آن ها به بهترین شکل رعایت شده است. بسیاری از گردشگران با انتخاب هتل های یوآل دیگر نیازی برای خروج از هتل نمی بینند و ممکن است تمامی روزهای تور خود را داخل هتل بوده و از امکانات آن استفاده کنند تا خستگی های کار و زندگی روزمره را تا حد زیادی از خود دور کنند. هزینه رزرو چنین هتل هایی بالاتر از دیگر هتل ها خواهد بود ولی از نظر کیفیت شما با سطح جدیدی از خدمات روبرو می شوید که ممکن است پیش از این تجربه نکرده باشید.

تفاوت اصلی میان هتل های آل و یوآل آنجایی مشخص می شود که در هتل های یوآل شما می توانید به صورت 24 ساعته و در تمامی ساعات شبانه روز از خدمات آن استفاده کنید. استفاده از منوی غذایی، سرو نوشیدنی ها و میان وعده های وسوسه انگیز این هتل ها در تمامی ساعت میسر بوده و هیچ محدودیتی وجود ندارد. سالن‌های ورزشی، استخرها و اتاق‌های ماساژ و اسپا در این هتل‌ها بصورت رایگان در اختیار گردشگران قرار دارد. برای تفریحات دریایی و استفاده از ساحل اختصاصی و پلاژهای این هتل‌ها هیچ محدودیتی وجود ندارد.


تفاوت های اصلی هتل های آل و یوآل

  • اولین تفاوت میان این دو نوع هتل در زمینه زمان سرویس دهی ها است. در هتل های آل شما می توانید طی ساعت های خاصی از منو غذاها و نوشیدنی ها استفاده کنید و معمولا میان ساعت های 24 الی سرو صبحانه باید با پرداخت هزینه از سرویس ها استفاده نمایید. اما در هتل های یوآل در تمامی ساعات شبانه روز، استفاده از امکانات هتل و منو غذایی رایگان است.
  • در هر هتل آل و یوآل رستوران های مختلف یا سطوح مختلف خدمات وجود دارد. برای مثال ممکن است در هتل های رستوران های معمولی، لوکس و بسیار لوکس وجود داشته باشد. در هتل های آل شما برای استفاده از رستوران های بسیار لوکس و خاص که سرآشپزهای با کیفیتی در اختیار دارند باید هزینه های ورودی به همراه مشخص کردن زمان استفاده را تعیین نمایید در حالی که برای استفاده از امکانات رستوران های بسیار لوکس در هتل های یوآل رایگان بوده و تنها نیاز به مشخص کردن زمان استفاده اتس.
  • در برخی از هتل های آل استفاده از امکانات تفریحی مانند استخر، ماساژ و اسپا برای اولین بار رایگان هستند و اگر در روزها دیگر شما بخواهید از امکانات هتل استفاده کنید باید هزینه های مربوط به آن را پرداخت نمایید در حالی که در هتل های یوآل چنین موضوعی نیست و به هر تعداد دفعه ای که بخواهید می توانید از امکانات هتل استفاده نمایید.  


آیا واقعا سفر به هتل های آل و یوآل می ارزد؟

این سوالی است که بسیاری از مخاطبان از ما دارند و همیشه با این مشکل روبرو هستند که آیا رزرو چنین هتل هایی ارزش دارد؟ باید بگوییم که این سوال بستگی بسیار زیادی به نوع سفر شما و میزان بودجه دارد اما در کل باید بگوییم که اگر با خانواده سفر می کنید بهتر است از هتل های آل و یوآل استفاده کنید تا میزان خرج های در حین سفرتان پایین آمده و تنها یکبار هزینه تور را پرداخت کنید. برای رزرو تورهای آل و یوآل آنتالیا می توانید با همکاران ما در آژانس فقط سفر در تماس باشید. هر هفته فقط سفر تورهای آنتالیا با هتل های آل و یوآل در اختیار دارد.


نظر، تجربه و سال خود را با ما در میان بگذارید.

دسته بندی مطالب: