آشنایی با تفریحات خاص و هیجان انگیز آنتالیا

1402/04/04

همه مسافرانی که به سمت کشور ترکیه و شهر آنتالیا می روند با هدف سپری کردن یک تعطیلات آرامش بخش و استفاده از امکانات هتل راهی این مسیر می شوند و هتل و پرواز خود را رزرو می کنند. اما به نظر شما آنتالیا چیزی فراتر از یک تفریح ساده و ماندن در هتل نیست؟ شهری در ترکیه که می توان کارهای هیجان انگیز دیگری نسب به استفاده از خدمات هتل انجام داد. البته که باید به این نکته اشاره کنیم که با پیشرفت صنعت هتلداری و گسترده تر شدن امکانات این هتل ها معمولا فرصتی برای خروج از هتل نیست اما بهتر است اگر امسال سفری به این کشور دارید حتما این نکته را در ذهن خودتون داشته باشید که تفریحات جذابی نیز هست که می توانید آن ها را تست کنید.

برای دریافت آخرین قیمت تورهای آنتالیا میتوانید با کارشناسان بخش تورهای آنتالیا فقط سفر در ارتباط باشید. در این مطلب قصد داریم تعدادی از تفریحات جذاب غیر هتلی آنتالیا را برای شما لیست کنیم.

بازدید از پرگه

حومه اطراف این شهر جولانگاه آثار زیبا و مهم تاریخی است. کاوش در آنها باید در صدر فهرست کارهایی که باید در آنتالیا انجام دهید قرار گیرد - و برای روزها مشغول نگه داشتن شما کافی است.

ویرانه های Perge، پایتخت سابق منطقه آسیای صغیر Pamphylia Secunda، نمونه ای باورنکردنی از معماری رومی است که هنوز در این منطقه وجود دارد. بیشتر آنها برای دیدن تئاتر خارق العاده و مجموعه دو برج دروازه غیرمعمول که زمانی دسترسی به شهر را کنترل می کردند، می آیند.

با این حال، این استادیوم عظیم، یکی از بزرگترین و حفظ‌شده‌ترین ورزشگاه‌های جهان است که هیجان‌انگیزترین بخش هر سفر به پرگه است. ساخته شده تا 15000 تماشاگر برای تماشای مسابقات ارابه‌سواری را در خود جای دهد، شما چاره‌ای ندارید جز اینکه در جایگاه‌ها بنشینید و فقط تصور کنید که در طول یکی از این مسابقات حماسی چگونه بوده است.

شهر آسپندوس

در حدود 40 کیلومتری آنتالیا، بقایای شهر باستانی آسپندوس یکی دیگر از سفرهای یک روزه ارزشمند است. باورنکردنی ترین منظره تئاتر است که بین 160 تا 180 بعد از میلاد قدمت دارد و بهترین تئاتر در نوع خود در جهان است. از ردیف‌های وسیع صندلی‌ها بالا بروید تا روی پله‌ی بالایی بایستید و تجربه کنید که تماشای یک اجرا در اینجا چگونه باید باشد، رویدادی که محققان معتقدند تا 8000 نفر در آن شرکت کرده‌اند. در فاصله‌ای کوتاه، می‌توانید به قنات‌هایی که روزگاری از کوه‌های مجاور آب شهر را تامین می‌کردند، با هیبت نگاه کنید. ترکیه کشوری است که تاریخ بسیار غنی دارد و بناهای دیدنی مانند ویرانه‌های آسپندوس بخش غیرقابل چشم پوشی از دیدنی‌های آنتالیا هستند. آسپندوس را در میان شهرهای باستانی دیگر مانند Perge و Side در این تور شگفت انگیز نیم روزه که در راه بازگشت به آنتالیا با آبشار به پایان می رسد، کشف کنید.

آبشارهای دودن

یک سفر کوتاه با قایق یا رانندگی در اطراف ساحل آنتالیا بهترین راه برای رسیدن به محبوب ترین جاذبه طبیعی منطقه است: آبشارهای دودن.

این دو آبشار چشمگیر هستند که از رودخانه ای تغذیه می شوند که تمام مسیر را از کوه های توروس می گذراند تا به دریای مدیترانه ختم شود. Lower Duden از روی صخره به داخل آب سقوط می‌کند و بهتر است از روی کشتی مشاهده شود. در حالی که Upper Duden، در 15 کیلومتری خارج از آنتالیا، با ماشین یا اتوبوس محلی قابل دسترسی است. آبشارهای اخیر یک دره عمیق از صخره و همچنین غاری که پشت پرده آب را قطع می کند، کنده اند. در واقع می توانید در غار پرسه بزنید تا چشم اندازی غیرعادی از این آبشارهای ماموت داشته باشید. این مناظر نفس گیر طبیعت یکی از دیدنی های آنتالیا است!

رفتینگ هیجان انگیز

در حدود 90 کیلومتری آنتالیا یکی از برترین نقاط رفتینگ ترکیه است: پارک ملی کوپرولو کانیون. این پارک که طولانی ترین دره کشور را در خود جای داده است، همچنین مکانی باورنکردنی برای رفتینگ و یکی از برترین جاذبه های ماجراجویانه آنتالیا است. وقتی رودخانه زیبای کوپرو را پایین می‌آورید، از میان جنگل‌های درختان کاج، سرو و سرو عبور می‌کنید که حتی ممکن است نگاهی اجمالی به روباه، گرگ یا حتی خرس داشته باشند. همچنین اگر قصد دارید بیش از یک بعد از ظهر را در پارک قایق سواری کنید، می توانید در محوطه های کمپینگ در کنار رودخانه قدم بزنید.

یک ناهار در بندر قدیمی

چیزی که در سفر به ترکیه به سرعت یاد گرفتم این است که مردم محلی چقدر به خوردن غذا علاقه دارند. یکی از بهترین راه ها برای آشنایی با غذاهای ترکی و خیره کننده ترین مناظر آنتالیا، صرف ناهار خوری مشرف به بندر باستانی آن است. حتما در ساحل آنتالیا یک لقمه بخورید. آنتالیا که دو هزار سال پیش به عنوان یک شهر بندری تأسیس شد، در اطراف این اسکله رشد کرده است و امروزه جایی است که ثروتمندان قایق های تفریحی خود را پارک می کنند و می توانید با قایق در اطراف خط ساحلی برای بازدید از آبشارها حرکت کنید.

نظر، تجربه و سال خود را با ما در میان بگذارید.

دسته بندی مطالب: