چرا خیابان آربات در مسکو انقدر مهم است؟

1402/03/31

خیابان آربات که عمدتاً به انگلیسی Arbat نامیده می شود، یک خیابان عابر پیاده به طول حدود یک کیلومتر در مرکز تاریخی مسکو، روسیه است. آربات حداقل از قرن پانزدهم وجود داشته است، که آن را به یکی از قدیمی ترین خیابان های باقی مانده از پایتخت روسیه تبدیل می کند. قلب منطقه آربات مسکو را تشکیل می دهد. در ابتدا این خیابان بخشی از یک مسیر تجاری مهم را تشکیل می داد و خانه بسیاری از صنعتگران بود.

در قرن هجدهم، اشراف روسی آربات را به عنوان معتبرترین منطقه زندگی در مسکو در نظر گرفتند. این خیابان تقریباً به طور کامل توسط آتش سوزی بزرگ سال 1812 مرتبط با اشغال مسکو توسط ناپلئون نابود شد، نیاز به بازسازی داشت. در قرن 19 و اوایل قرن 20 به عنوان مکانی که اشراف کوچک، هنرمندان و دانشگاهیان در آن زندگی می کردند، شناخته شد. در دوره شوروی، بسیاری از مقامات عالی رتبه دولتی را در خود جای داده بود.

از سال 2016، خیابان و اطراف آن در حال اصالت‌سازی هستند و مکانی مطلوب برای زندگی در نظر گرفته می‌شود. به دلیل بسیاری از بناهای تاریخی و به دلیل هنرمندان متعددی که در خیابان زندگی و کار کرده اند، آربات نیز به یک جاذبه گردشگری مهم تبدیل شده است.

از سال 1986، آربات با فانوس های خیابانی مشخص پر شده است. این مجسمه چندین مجسمه قابل توجه دارد، از جمله یکی از شاهزاده خانم توراندوت در مقابل تئاتر واختانگف، و دیگری برای خواننده، بارد و شاعر بومی دوران شوروی، Bulat Okudzhava، که چندین آهنگ تند و زننده درباره آربات نوشت.

آربات محل استقرار دفتر مرکزی شرکت نفت TNK-BP است - یک ساختمان مدرن در ابتدای خیابان. همچنین شامل رستوران های متعددی از جمله کافه هارد راک است. بیشتر این رستوران‌ها برای بازدیدکنندگان مسکو طراحی شده‌اند و از نظر بسیاری از ساکنان در مقایسه با رستوران‌های دیگر شهر، گران‌قیمت و کیفیت پایینی دارند. همچنین چند رستوران و کافه وجود دارد که به جمعیت کارگر و طبقه متوسط پاسخ می دهد. اینها عبارتند از Praim و Mu-Mu's..

محله یا ناحیه آربات منطقه ای تاریخی در مسکو است که در آن خیابان معروف آربات (یا آربات قدیمی) در فاصله 20 تا 30 دقیقه پیاده روی غرب میدان سرخ یا 15 دقیقه تا کلیسای جامع مسیح ناجی قرار دارد. نشانه های مرکزی

این بنا که در مرکز تاریخی مسکو بین میدان‌های آرباتسکایا و اسمولنسکایا-سننایا قرار دارد، تقریباً 1.2 کیلومتر طول دارد و توسط ساختمان‌های تاریخی به سبک‌های مختلف معماری احاطه شده است. من شخصا دوست دارم در این خیابان قدم بزنم. این خیابان به دلیل معماری تاریخی و انرژی اش جذاب ترین خیابان مسکو است.

اگر به زندگی شبانه و هیجان علاقه دارید، این منطقه مکان خوبی برای اقامت در مسکو است. در این خیابان مغازه‌های سوغاتی، رستوران‌ها، موزه‌ها یا هنرمندان زیادی را خواهید دید که عابران را نقاشی می‌کنند. علاوه بر این، در دوره های مختلف تعطیلات در طول سال، مانند کریسمس، این خیابان به طور خاص تزئین و روشن می شود.

خیابان آربات را با خیابان آربات جدید (یا نووی آربات) اشتباه نگیرید، که آن هم در همان منطقه، در شمال خیابان قدیمی آربات و عمود بر آن، تنها چند دقیقه پیاده روی دارد. این یک خیابان مدرن است که محله قدیمی را با کوچه‌های باریک آربات حذف کرده است. دارای چندین خط ترافیک در هر جهت است که بخشی از جاده کمربندی مسکو، بزرگراه فدرال M-1 یا آزادراه است که از کل منطقه مسکو می گذرد و تا بلاروس می رود.

در امتداد خیابان، کارمندانی از مغازه‌ها، رستوران‌ها یا موزه‌ها را خواهید دید که به دنبال گردشگران هستند تا به مراکز تجاری خود بروند، برخی از آنها لباس‌های متنوعی به تن دارند.

شما می توانید از طرق مختلف یا با طی کردن مسیرهای مختلف در خیابان آربات پیاده روی کنید یا به گردش بپردازید. بدیهی است که این مکان بسیار پر جنب و جوشی است که در آن می توانید رستوران ها، هتل ها، موزه ها، فروشگاه های سوغات، هنرمندان خیابانی، کتابفروشی ها و غیره را پیدا کنید.

اما در اینجا من شما را از طریق نوع دیگری از تور راهنمایی خواهم کرد. توری که من پیشنهاد می کنم بر اساس نقشه کمیته گردشگری و هتلداری شهر مسکو است. من فقط به خیابان آربات نمی چسبم. همچنین مهم‌ترین ساختمان‌ها، موزه‌ها یا بناهای تاریخی موجود در خیابان‌های مجاور را به شما نشان خواهم داد.

این یک تور به طول بیش از 1.5 کیلومتر و حدود دو ساعت بدون رفتن به مکان ها است.

نظر، تجربه و سال خود را با ما در میان بگذارید.

دسته بندی مطالب: