خوشمزه های ترکیه ای را از دست ندهید

1402/03/30

با رژیم غذایی به ترکیه سفر نکنید! اگر می‌خواهید کربوهیدرات‌ها را کاهش دهید یا یک بدن ساحلی در ترکیه بگیرید، ممکن است بخواهید آن را فراموش کنید. شاید شما اراده ای برای نه گفتن داشته باشید، مگر برای بیشتر. رد کردن غذاهای لذیذ ترکی سخت است. غذاهای ترکی عمدتاً تداوم آشپزی عثمانی است که به نوبه خود از عناصر و تأثیرات متعددی از سایر نقاط جهان مانند غذاهای آسیای مرکزی، بالکان و قفقاز استفاده می کند. نه تنها کوه هایی از لذیذ ترکی و کباب های آبدار وجود دارد، بلکه بسیاری از غذاهای لذیذ دیگر نیز وجود دارد که باید امتحان کنید!

 1. مانتی (راویولی ترکی)

درست کردن این کوفته‌های بره/گوشت کوچک بهشتی زمان می‌برد، هرچند سرعتی که اکثر زنان ترک می‌توانند آن‌ها را درست کنند، چشمگیر است! این غذا که با ماست و سس پر ادویه پوشانده شده است، کاملا بی نظیر و خوشمزه است.

 1. مزه

نمی توانید تصمیم بگیرید که چه چیزی داشته باشید؟ مزه با مجموعه ای از ظروف برای ست کردن با نان، راهی ایده آل برای امتحان کردن کمی از همه چیز است. معمولاً لوبیا، سالاد، غذاهای دریایی مانند کالاماری سرخ شده و صدف و پنیر پر شده وجود دارد. به طور کلی، مزه در ابتدای غذا همراه با نوشابه، شراب یا راکی ترکی سرو می شود، جایی که می توانید استراحت کنید، غذا بخورید و معاشرت کنید.

 1. کومپیر

برای بارگیری نهایی کربوهیدرات، یک سیب زمینی پخته ترکی شبیه به هیچ چیز دیگری نیست. داخل کرکی با کره و پنیر مخلوط می شود، سپس بستگی به شما دارد که چه موادی را اضافه کنید - گوشت، سبزیجات، سس و پنیر بیشتر. این غذای خوشمزه یک غذای خیابانی بسیار محبوب است و در سراسر ترکیه یافت می شود. Kumpir بسیار خوشمزه است، مانند یک مهمانی در یک سیب زمینی پخته شده است. آیا هنوز دهان شما مرطوب است؟

 1. منمن

مممن مانند تخم‌مرغ‌های آشفته یا شاکشوکا یک غذای صبحانه از تخم‌مرغ‌های تند است که با روغن، گوجه‌فرنگی، فلفل و ادویه‌ها پخته می‌شود. معمولاً در ظرف فلزی که در آن پخته می شود سرو می شود و با تکه های نان (البته) خورده می شود. اگر چه متوجه خواهید شد که ترکیه به دلیل وسعت بسیار زیاد، تضادهای غذایی زیادی دارد، اما اگر متوجه شوید که منمن یک صبحانه نسبتا استاندارد در سراسر کشور است، متعجب خواهید شد.

 1. لهمجون

کی پیتزا دوست داره؟ ما انجام می دهیم! Lahmacun در اصل یک پیتزای ترکی است که پوسته ترد نازکی دارد و روی آن سس تازه خوشمزه ای متشکل از گوجه فرنگی، فلفل، گوشت چرخ کرده خوش طعم و سبزی ها می ریزد. اگرچه ممکن است شبیه یک پیتزا به نظر برسد، اما یک عنصر ضروری پیتزا را از دست می دهد - پنیر! از آنجایی که خمیر فوق العاده نازک است، این غذای خوشمزه را می توان به صورت رول شده، به سبک بوریتو مصرف کرد، که برای روزهایی که در حال حرکت هستید، عالی است.

 1. باقلوا

ای باقلوای باشکوه در حالی که ممکن است بسیاری از شما بدانید باقلوا چیست، آیا آن را در ترکیه امتحان کرده اید؟ این شیرینی دسر غنی و شیرین که از لایه‌های فیلو درست می‌شود، با مغزهای خرد شده مانند گردو پر می‌شود و سپس شیرین می‌شود و اساساً با شربت یا عسل به هم متصل می‌شود. این دسر برای شما عزیزان یک رویا است و به دلیل شیرینی آن کمی جلوتر می رود.

 1. اسکندر کباب

اسکندر کباب یا کباب اسکندر یکی از معروف ترین غذاهای گوشتی شمال غربی ترکیه است و به عنوان «پادشاه کباب ترکی» شناخته می شود. کباب اسکندر به نوعی شبیه کباب دونر است زیرا از گوشت بره کبابی ریز بریده شده با سس گوجه فرنگی داغ روی تکه‌های نان پیتا درست می‌شود و سپس به مقدار زیاد با کره گوسفند ذوب شده و ماست پاشیده می‌شود. این کباب خوشمزه از غذاهای منطقه بورسا است و اکنون در سراسر ترکیه یافت می شود.

 1. Balık Ekmek

ساندویچ ماهی تازه کسی هست؟ این غذای خیابانی لذیذ یک منظره بسیار رایج در ترکیه است، به خصوص در مناطق نزدیک به دریا. فیله ماهی که معمولاً کبابی می شود اما می توان آن را هم سرخ کرد، معمولاً یک ماهی روغنی مانند ماهی خال مخالی است که با چندین سبزیجات در داخل نان ترکی سرو می شود.

 1. گوزلمه

به عشق gözleme!  این غذای سنتی یک خمیر شیرینی است که با مواد مختلفی مانند پنیر، سبزیجات یا گوشت چرخ کرده پر می‌شود و سپس بسته می‌شود و روی تابه پخته می‌شود. ممکن است مشاهده کنید که این میان وعده در دست فروشان خیابانی پخته می شود و چندی پیش به عنوان «غذای روستایی» برچسب خورده بود. امروز، گوزلمه را خواهید دید که همه جا پخته می شود و برای صبحانه یا یک میان وعده فست فود مصرف می شود.

 1. امام بایلدی

چه کسی طرفدار بادمجان است؟ ترکیه دارای مجموعه ای از غذاهای بادمجان است، با این حال، امام بایلدی برجسته است. یک غذا از غذاهای عثمانی، شامل یک بادمجان کامل است که با پیاز، گوجه فرنگی و سیر پر شده و در روغن زیتون دم کرده است. این یک میان وعده عالی است، به عنوان بخشی از میز مزه ها، یا به عنوان همراهی برای یک شام کامل. این غذا به قدری خوشمزه است که هیچ بهانه ای وجود ندارد که چرا 5 وعده سبزیجات خود را در روز نمی خورید!

 1. شیرینی ترکی

لذیذ ترکی خوشمزه! و باور کنید، امتحان شیرینی سنتی ترکیه واقعا لذت بخش است. اگر به بازار بزرگ استانبول نرفته اید، شروعی عالی برای دیدن تنوع انبوه موجود است. لذیذ ترکی می تواند شامل خرما، پسته و گردو خرد شده باشد که با گلاب، لیمو، ماستیک یا پرتقال طعم دار شده و با پودر شکر پاشیده شده است.

نظر، تجربه و سال خود را با ما در میان بگذارید.

دسته بندی مطالب: