در سفر از اوت لت خرید کنیم یا فروشگاه ؟

1402/03/28

برخی از افراد زمانی که به دنبال صرفه جویی اندکی در هنگام خرید هستند به دنبال اوت لت ها می گردند، برخی دیگر ممکن است از این تجربه لذت ببرند. اگر هنوز از یکی خرید نکرده اید، این فروشگاهی است که اجناس خود را با قیمت کمتری نسبت به مکان های دیگر با همان برند به فروش می رساند. اینها عموما فروشگاه های تک برند هستند. اما اوت لت استور دقیقا چیست و چگونه کار می کند؟ و آیا واقعاً در پول پس انداز می کنید؟

بنابراین، فروشگاه اوت لت دقیقا چیست؟

همه فروشگاه های اوت لت یکسان عمل نمی کنند، اما چند راه اصلی وجود دارد که برندها از این فروشگاه ها استفاده می کنند. اگر از خود می‌پرسید «آیا فروشگاه‌های اوت‌لت ارزان‌تر هستند؟» خوب، می‌توانید مطمئن باشید که کالاهایی که در یک فروشگاه اوت‌لت می‌بینید احتمالاً تخفیف دارند. با این حال، روش‌هایی که فروشگاه‌ها به آن تخفیف می‌رسند می‌تواند متفاوت باشد.

به عنوان مثال، برخی از خرده فروشان لباس، لباس هایی دارند که به طور خاص برای فروشگاه های خود ساخته شده اند. تولیدکنندگان ممکن است تغییراتی در تولید خود ایجاد کنند، مانند استفاده از دکمه‌های با کیفیت پایین‌تر، پارچه‌های نازک‌تر یا دوخت‌های کمتر برای کاهش هزینه‌ها. ممکن است این تغییرات برای مصرف کنندگان قابل توجه باشد یا نباشد، اما مقایسه قیمت برای دیدن اینکه واقعا چقدر صرفه جویی می کنید را دشوار می کند.

سایر خرده فروشان ممکن است اقلامی را در فروشگاه های اوت اولت خود بفروشند که فروش خوبی نداشتند در فروشگاه های تمام قیمت آنها. احتمالاً هیچ تفاوتی در کیفیت وجود نخواهد داشت، اما احتمال زیادی وجود دارد که شما یک معامله در مورد کالا دریافت کنید. ممکن است این مدل کسب و کار را در فروشگاه هایی ببینید که چیزهایی مانند لوازم خانگی، کالاهای خانگی و دکور می فروشند.

یکی دیگر از تاکتیک‌هایی که فروشگاه‌ها برای کاهش هزینه‌های کالا از آن استفاده می‌کنند، مکان است. اوت لت ها معمولاً در مناطق نسبتاً ایزوله و دور از شهرهای بزرگ قرار دارند. این امر هزینه‌های املاک را کاهش می‌دهد، که به نوبه خود به آن‌ها اجازه می‌دهد تا قیمت کالاهای خود را کمتر کنند و همچنان سودآور باشند.

افسانه های رایج

چند تصور غلط رایج در مورد فروشگاه های اوت لت وجود دارد.

افسانه: فروشگاه ها اقلام معیوب را می فروشند. ممکن است این باور وجود داشته باشد که فروشگاه ها می توانند چنین تخفیف هایی را ارائه دهند زیرا اقلام به نوعی معیوب هستند. این معمولاً نادرست است. در حالی که هیچ تضمینی نیست که اقلامی را در فروشگاه های فروشگاهی با دوخت های نامناسب یا زیپ معیوب پیدا نکنید، اما به طور کلی روشی نیست که فروشگاه های اوت اولت کار می کنند.

افسانه: فروشگاه ها بیش از حد موجود هستند. اغلب گفته می شود که اوت لت ها فقط ترکیبی از چیزهایی هستند که در یک فروشگاه شاخص فروخته نمی شوند. در حالی که مطمئناً درست است که اقلام بیش از حد انبار شده ممکن است به فروشگاه های اوت لت ختم شود، بسیاری از برندها به طور خاص برای فروشگاه های خود نیز چیزهایی تولید می کنند.

افسانه: محصولات Outlet ارزان هستند. در حالی که این درست است که برندها، به ویژه برندهای طراح سطح بالا، اغلب از مواد یا تکنیک های تولید کمتر گران قیمت برای کاهش قیمت استفاده می کنند، به این معنی نیست که کیفیت پایین است. این راهی برای دسترسی بیشتر به برندهای دور از دسترس برای مردم عادی است.

نکاتی برای خرید از فروشگاه های اوت لت

نکاتی وجود دارد که باید هنگام خرید از یک فروشگاه اوت لت به خاطر داشته باشید تا مطمئن شوید که معامله خوبی دریافت می کنید.

قیمت ها را مقایسه کن

به دنبال برنامه های پاداش باشید

در زمان های مناسب خرید کنید

همانطور که از میان قفسه ها عبور می کنید، از تلفن خود برای مقایسه قیمت ها به صورت آنلاین استفاده کنید تا مطمئن شوید که واقعاً معامله خوبی دریافت می کنید. ممکن است بخواهید قیمت را هم با وب سایت خرده فروش و هم با سایر محصولات مشابه مقایسه کنید. علاوه بر تأیید اینکه این یک معامله خوب است، ممکن است بتوانید بگویید که آیا محصول به طور خاص برای فروشگاه تولید شده است یا خیر. برنامه‌هایی وجود دارند که می‌توانند به شما در مقایسه قیمت‌ها در سراسر اینترنت کمک کنند، بنابراین قبل از مراجعه به فروشگاه با یکی از آن‌ها آشنا شوید.

وفاداری زمانی که از فروشگاه ها خرید می کنید نتیجه می دهد. فروشگاه های اوت لت را اغلب می توان در مراکز خرید پیدا کرد، مجموعه ای بزرگ از فروشگاه های اوت لت که تحت مدیریت یک شرکت فعالیت می کنند. بسیاری از مراکز خرید اوت لت برنامه های پاداشی ارائه می دهند که کوپن ها و فروش های انحصاری را برای شما به ارمغان می آورند، بنابراین ممکن است بخواهید نزدیک ترین مرکز خرید خود را بررسی کنید تا ببینید آیا آنها پاداش ارائه می دهند یا خیر. همچنین ممکن است بخواهید وب‌سایت‌های مراکز خرید اوت‌لت را برای کوپن‌های قابل چاپ بررسی کنید، اگر برنامه پاداش ندارند.

برای داشتن بیشترین گزینه در هنگام خرید، زودتر در روز به فروشگاه مراجعه کنید. اوایل بعدازظهر معمولا شلوغ ترین زمان است، بنابراین رسیدن به مغازه ها در صبح به این معنی است که برای اولین بار از کالاها لذت خواهید برد. همچنین ممکن است بخواهید در صورت امکان خرید در اواسط هفته را در نظر بگیرید. آخر هفته ها، به خصوص نزدیک به تعطیلات، می توانند در مراکز خرید بسیار دیوانه شوند. احتمالاً انتخاب های بیشتری خواهید داشت و در روزهای هفته تجربه کمتری خواهید داشت.

نظر، تجربه و سال خود را با ما در میان بگذارید.

دسته بندی مطالب: