تفریحات هیجان انگیز آنتالیا

1402/03/27

جاهای تفریحی آنتالیا با هیجان‌انگیزترین سرگرمی هایی که فکرش را بکنید انتظار گردشگران را می‌کشد. انصافاً باید اعتراف کرد گردشگری را سراغ نداریم که راهی آنتالیا شود و سری به جاذبه های تفریحی آن نزند. به لطف محبوبیت این جاذبه‌های گردشگری، در آنتالیا تا چشم کار می‌کند جاهای تفریحی وجود دارد.پارک‌های آبی با سرگرمی های هیجان‌انگیز، شهربازی هایی پر از تفریحات مفرح، کشتی‌سواری و سافاری فقط قسمتی از جاذبه‌های تفریحی این دیار است. آنتالیا به اندازه‌ای زیباست که حتی قدم‌زدن در خیابان‌های معروف این شهر نیز خاطره‌ساز می‌شود. با این حال از آنجایی که رسم داریم همیشه بهترین‌ها را به همراهان خود معرفی کنیم، در ادامه اطلاعات سودمندی از بهترین جاهای تفریحی آنتالیا آماده کرده‌ایم.

گلف بازی در آنتالیا

یکی از سرگرم‌کننده‌ترین تفریحات آنتالیا گلف بازی با همسفران و دوستان است. این تفریح کلاسیک در بسیاری از کشورها رواج دارد. کلوپ گلف بلک یکی از بهترین مکان‌ها جهت گلف بازی است. این کلوپ بهترین مرکز گلف در منطقه خاورمیانه به حساب می‌آید. اگر به بازی گلف آشنایی ندارید می‌توانید به PGA گلف آنتالیا سری بزنید تا در این مجموعه آموزش لازم را ببینید. لازم به ذکر است که گلف یک ورزش گران اما بسیار لذت‌بخش است.

غواصی، لذت تماشای جهان زیر آب

در اغلب شهرهای ساحلی می‌توان تفریح غواصی را تجربه کرد. اگر به تماشای اعماق دریا و زیستگاه جانوارن آبزی علاقه‌مند هستید، حتماً سری به کلوپ‌های غواصی آنتالیا بزنید. شنا در میان ماهی‌ها و گیاهان دریایی بسیار لذت‌بخش است. یکی از مراجع غواصی در آنتالیا مجموعه‌ غواصیStingray است. این مرکز علاوه‌بر تورهای غواصی، خدماتی پیرامون آموزش غواصی هم ارائه می‌کند. در مجموعه غواصی Dolphin Dive نیز می‌توانید پس از گذراندن دوره‌های مخصوص، مدرک معتبر غواصی دریافت کنید.

اسب سواری، هیجان در کنار ورزش

یکی از تفریحات جذابی که می‌توانید در آنتالیا تجربه کنید، اسب سواری است. آکادمی اسب سواری آنتالیا وسعتی معادل 8.5 هکتار دارد و یکی از بهترین آکادمی‌های اسب سواری و آموزش اسب سواری در خاورمیانه است. این مجموعه علاوه‌بر خدماتی پیرامون اسب سواری، تفریحات دیگری نیز دارد. علاوه‌بر آکادمی اسب آنتالیا می‌توانید همراه کودکان خود به آکادمی اسب بینی کلیک مراجعه کنید. این مجموعه طبیعت بسیار بکری دارد و در آن مکان‌هایی جهت اسب سواری کودکان نیز در نظر گرفته شده است.

پاراسل، تجربه پرواز روی آب

پاراسلینگ یا پاراسل یکی از تفریحاتی است که در اغلب شهرهای ساحلی می‌توانید آن را تجربه کنید. پرواز روی آب و تماشای مناطر از ارتفاع بالا بسیار لذت‌بخش است. مجموعه‌های تفریحی و کلاپ‎های ساحلی آنتالیا این تفریح را ارئه می‌دهند.

سافاری با جیپ، اوج آدرنالین

اگر به تفریحات هیجانی علاقه‌مند هستید، سری به مجموعه سافاری آنتالیا بزنید. یکی از محبوب‌ترین تفریحات شهر ساحلی آنتالیا، سافاری است. در سافاری خودروهای قوی با سرعت زیاد راه‌های پیچ در پیچ و ممنوعه را طی می‌کنند که این کار باعث افزایش آدرنالین خون سرنشینان می‌شود. سافاری و آفرود در نوع طبیعتی که در آن گشت می‌زنند، با هم تفاوت دارند. طبیعت سافاری سرسبز است و در کنار رودخانه و دشت‌های وسیع برگزار می‌شود. آنتالیا آب و هوای بسیار مطلوبی دارد به همین دلیل برخی از مناطق آن طبیعت خیره‌کننده‌ای دارد. لذت سافاری در کنار این طبیعت دوچندان می‌شود. کِمِر یکی از مناطق دور افتاده در آنتالیا است که با مراجعه به آن می‌توانید یک سافاری هیجان‌انگیز و ارزان‌قیمت را تجربه کنید. پارک کپرو کانیون یا پارک ملی آنتالیا نیز تجهیزات سافاری دارد اما قیمت آن از سافاری در منطقه کمر بسیار بیشتر است.

پارک آبی، آب تنی و هیجان

یکی از پرطرفدارترین تفریحات آبی آنتالیا پارک آبی آکوالند است که یکی از کامل‌ترین پارک‌های آبی در ترکیه نیز محسوب می‌شود. در پارک آبی می‌توانید علاوه‌بر لذت آب تنی، هیجان سرسره‌های آبی و دیگر وسایل پارک آبی را نیز تجربه کنید. علاوه‌بر پارک آبی آکوا می‌توانید به منطقه بلک آنتالیا مراجعه کنید و پارک آبی ریکسوس را نیز تجربه کنید. آکواریوم بزرگ آنتالیا نیز در نزدیکی پارک آبی منطقه بلک قرار گرفته است. اگر گذرتان به این قسمت از شهر آنتالیا افتاد، بازدید از آکواریوم بزرگ آنتالیا را نیز از دست ندهید. پارک‌های آبی آنتالیا زیاد بوده و بسیار مجهز هستند در نتیجه هیجان زیادی را به شما منتقل می‌کنند.

پارک آبی لند آف لجندز

سرزمین افسانه‌ها که به دیزنی‌لند آنتالیا هم معروف است، به‌گونه‌ای طراحی شده که شما به محض ورود به آن، انگار وارد دنیای دیگری می‌شوید. قسمت‌های مختلف این پارک آبی و پارک موضوعی باعث شده هر کس که به آن پا می‌گذارد، قطعاٌ با حس رضایت از آن خارج شود و خاطرات خوبی را برای خود ثبت کند. در پارک آبی لند آف لجندز آنتالیا می‌توانید از بیش از 40 سرسره متفاوت استفاده کنید.

وجود پارک موضوعی، سینما پنج بعدی، شش استخر، رولر کوستر، امکان دیدن حیوانات و...، سبب شده تا تفریحات این پارک فقط به سرسره‌هایش محدود نشوند. پس با یک برنامه‌ریزی دقیق، می‌توانید چند ساعتی را در این پارک بزرگ بگذرانید و از تفریحات مختلفش استفاده کنید. در این پارک می‌توانید جشن‌هایتان را هم برگزار کنید. کیک‌های 4 نفره 50 دلاری یا کیک‌های 10 نفره 75 دلاری سفارش دهید و جشن بگیرید.

پارک آبی آکوا آتلانتیس

آکوا آتلانتیس در 17 کیلومتری از مرکز شهر آنتالیا واقع شده است. این پارک آبی به کسانی توصیه می‌شود که دنبال هیجان هستند. در آکوا آتلانتیس حدود 15 سرسره آبی وجود دارد و یک پارک موضوعی با موضوع شهر گمشده آتلانتیس هم دارد. در آکوا آتلانتیس می‌توانید از مناظر زیبای جنگل‌ها و ساحل اختصاصی این پارک آبی هم بهره‌مند شوید. در آکوا آتلانتیس، هم از مناظر طبیعی بهره‌مند هستید و هم می‌توانید هم‌زمان تفریح کنید.

ساعت کاری پارک آبی آکوا آتلانتیس آنتالیا: از ساعت 09:00 تا 18:00

هزینه ورودی پارک آبی آکوا آتلانتیس آنتالیا

بزرگسالان: از حدود 14 دلار

کودکان (5 تا 11 سال): از حدود 9 دلار

خردسالان (کمتر از 4 سال): رایگان

پارک آبی آکواجوی

آکواجوی در منطقه سیده واقع شده که از مناطق گردشگری و جاهای دیدنی آنتالیا است. یکی از کارهای جالب این پارک، نام‌گذاری‌های خاصی است که برای سرسره‌ها انجام داده‌اند. سیاه‌چاله، شاه کبری و چاله فضایی، از جمله نام‌هایی هستند که روی سرسره‌های این پارک آبی گذاشته‌اند. بیشتر این نام‌گذاری‌ها هم به‌نوعی مرتبط با فرم و شکل سرسره هستند. آکواجوی، یک استخر مخصوص به کودکان هم دارد که اگر با خانواده یا فامیل به اینجا می‌روید، می‌توانید کودکانتان را در این بخش سرگرم کنید.

ساعت کاری پارک آبی آکواجوی آنتالیا: از ساعت 10:00 تا 17:30

هزینه ورودی پارک آبی آکواجوی آنتالیا

بزرگسالان: از حدود 38 دلار

کودکان (4 تا 12 سال): از حدود 22 دلار

حتماً پیش از رفتن به این پارک، از فعال بودن قسمت‌های مختلفش مطلع شوید. با توجه به فصل و شرایط آب‌وهوایی، باز بودن قسمت‌های مختلف را حتماً چک کنید. نکته دیگر در ارتباط با قیمت بلیط‌هاست که با توجه به فصل، متغیر هستند. ما در هر دو حالت، کمترین و بیشترین قیمت‌ها را آورده‌ایم. فراموش نکنید که با اضافه کردن فعالیت‌هایی مانند شنا با دلفین‌ها، قیمت‌ها افزایش می‌یابند.

بازدید از موزه، آشنایی با سطوح فرهنگی مختلف

اغلب گردشگرانی که به آنتالیا سفر می‌کنند، به دنبال تفریحات آبی و مهیج هستند. اما یکی از تفریحات منحصربفرد آنتالیا بازدید از موزه‌های این شهر است که شما را با لایه‌های فرهنگی مردمان بیشتر آشنا می‌کند. موزه‌های بسیار زیادی در آنتالیا وجود دارد که می‌توانید به آن‌ها مراجعه کنید و اوقات خوشی را در آن‌جا سپری کنید. از مشهورترین موزه‌های آنتالیا می‌توان به موزه باستان شناسی، موزه اسباب‌بازی، موزه مینی سیتی، موزه خانه آتاتورک، موزه زیرآب، موزه سونان اینان و ... اشاره کرد.

پاراگلایدر، پرواز همچون عقاب

چتربازی یکی از مهیج‌ترین و بهترین تفریحات آنتالیا به شمار می‌رود. این شهر کوه‌ها و تپه‌های بلندی دارد که پاراگلایدر بر فراز آن‌ها انجام می‌شود. این ورزش بیشتر در مناطق مرتفع و بلند صورت می‌گیرد و ممکن است تا نزدیکی دریا نیز پیش برود. اگر به ارتفاع علاقه‌مند هستید، پیشنهاد می‌کنیم سری به مجموعه کوهستانی پاراگلایدر به نام تاهاتالی آنتالیا بزنید.

آب‌تنی در دریا، تفریح رایج و ارزان

یکی از دردسترس‌ترین تفریحات آنتالیا و دیگر شهرهای ساحلی آب‌تنی در ساحل است و سواحل آنتالیا هم که زبانزد هستند. این تفریح بسیار مفرح و کم هزینه است. می‎توانید با دوستان و هم‌سفران خود به سواحل آنتالیا مراجعه کنید و یک تفریح جمعی خوب را تجربه کنید. در کناره‌های ساحل، تفریحات آبی زیادی برگزار می‌شود. شاتل، بنانا، قایق‌های تندرو، موج‌سواری، جت‌اسکی و ... از تفریحات بسیار محبوبی هستند که در تمامی بخش‌های آنتالیا در کنار ساحل می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و لحظات خوشی را سپری کنید. می‌توانید یک تیوپ مخصوص خریداری کنید و به کمک آن روی آب شناور شوید و یا یک توپ تهیه کنید و در ساحل به بازی‌های جمعی همچون والیبال، فوتبال و ... بپردازید.

شهربازی، تجربه هیجان‌انگیر در سفر

آنتالیا یک شهربازی قدیمی و منحصربفرد دارد. این شهربازی اکتور لونا پارک نام دارد که ساخت آن مربوط به سال 1996 می‌شود. با این حال بسیاری از مردمان بومی و گردشگران منطقه به این شهربازی علاقه‌مند هستند و پس از سفر به آنتالیا اوقات خود را در این قسمت از شهر سپری می‌کنند. این شهربازی دستگاه‌های متنوع و مهیجی دارد. دستگاه‌های این شهربازی برای تمامی سنین مناسب هستند.

سفر به مناطق باستانی، گشت و گذار در تاریخ

یکی از تفریحات مناسب در هر منطقه‌ای گشت و گذار در بخش‌های تاریخی و باستانی شهر است. یکی از این مناطق شهر قدیمی پرگ و شهر باستانی آسپندوس است که در 4 کیلومتری بزرگراه آنتالیا به آنالیا قرار گرفته است. قدمت این شهرها به سال‌ها پیش از میلاد برمی‌گردد و نشانه‌های جهت اثبات این ادعا نیز وجود دارد. تمامی قسمت‌های این شهر قدیمی نشان‌دهنده بخشی از فرهنگ‌ها و شیوه‌های زندگی مردمان قدیم است. با مراجعه به شهر باستانی پرک و آسپندوس می‌توانید در تاریخ سفر کنید و از شیوه زندگی مردمان گذشته آگاه شوید. این شهرها مکان‎‌های دیدنی زیادی دارند و برای عکاسی نیز بسیار مناسب هستند.

آکواریم، تفریحی منحصربفرد و جذاب

یکی از تفریحات جذاب آنتالیا بازدید از آکواریوم بزرگی است که 131 متر طول و 3 متر عرض دارد. بازدیدکنندگان می‌توانند در این تونل قدم بزنند و آبزیان و ماهی‌های دریایی را از نزدیک تماشا کنند. این تفریح برای تمامی اعضای خانواده به خصوص کودکان بسیار مناسب است. این آکواریم، 40 آکواریوم دیگر را در خود جای داده است که هر یک محل نگهداری نوع خاصی از آبزیان و موجودات دریایی است.

رفتینگ آنتالیا

اگر هیجان‌انگیزترین تفریح آبی در آنتالیا، رفتینگ نباشد، قطعاٌ یکی از 5 ورزش هیجان‌انگیز آن به شمار می‌رود. با توجه به طبیعتی که این شهر دارد، رفتینگ یکی از جذاب‌ترین تفریحات آبی آنتالیا است. شما به همراه دوستانتان، روی قایق‌های بادی می‌نشینید و به همراه یک یا چند هدایت‌کننده، در مسیر رودخانه‌های خروشان پارو می‌زنید و حرکت می‌کنید.

هزینه تورهای رفتینگ: از حدود 20 دلار

مدت زمان تورهای رفتینگ: از حدود 8 ساعت

غواصی در آنتالیا

غواصی از متفاوت‌ترین تفریحات آبی آنتالیا است. با غواصی در آنتالیا می‌توانید تا اعماق دریای مدیترانه را جستجو کنید و از دنیای زیر آب سر دربیاورید. شیرجه زدن به سبک غواص‌ها و شنا کردن در اعماق آب، از کارهای کم‌نظیری هستند که می‌توانید هنگام این فعالیت انجام دهید. غواصی، توسط مؤسسه‌های گوناگونی انجام می‌شود که پیش از انتخاب، باید حتماً از امکانات و خدماتی که به شما می‌دهند، مطلع شوید. محل غواصی، وابسته به توری است که انتخاب می‌کنید.

هزینه غواصی در آنتالیا: از حدود 40 دلار

مدت زمان غواصی در آنتالیا: از حدود 6 ساعت

نظر، تجربه و سال خود را با ما در میان بگذارید.

دسته بندی مطالب: