سنت پترزبورگ، دروازه روسیه به اروپا

1402/03/07

سن پترزبورگ یک شهر و یک منطقه فدرال واقع در ناحیه فدرال شمال غربی روسیه است. در دهانه رودخانه نوا در انتهای شرقی خلیج فنلاند (بخشی از دریای بالتیک) قرار دارد.

مساحت شهر سنت پترزبورگ 605.8 کیلومتر مربع (233.9 مایل مربع) است. سن پترزبورگ به عنوان یک موضوع فدرال، علاوه بر سنت پترزبورگ، تعدادی شهر (کولپینو، کراسنویه سلو، کرونشتات، لومونوسوف، پاولوفسک، پترگوف، پوشکین، سسترورتسک و زلنوگورسک)، 21 شهرک شهری و همچنین محلات روستایی را در خود دارد. کل قلمرو موضوع فدرال تا سال 2015 شامل 1439 کیلومتر مربع است.

موضوع فدرال و شهر سن پترزبورگ در دشت های میانی تایگا در امتداد سواحل خلیج نوا در خلیج فنلاند، در امتداد سواحل پایین دست خود رودخانه نوا و در جزایر متعدد دلتای رودخانه واقع شده است.

در شمال شهر، ایستموس کارلی، یک منطقه تفریحی تابستانی محبوب برای شهروندان قرار دارد، در حالی که در جنوب سن پترزبورگ از کلینت بالتیک-لادوگا می گذرد و با فلات ایزورا ملاقات می کند.

سن پترزبورگ یک آب و هوای قاره ای مرطوب از نوع فرعی تابستانی خنک (Köppen: Dfb) را تجربه می کند که به دلیل تأثیر تعدیل کننده مشخص طوفان های دریای بالتیک است. تابستان‌ها معمولاً خنک، مرطوب و کاملاً کوتاه هستند، در حالی که زمستان‌ها طولانی و سرد اما با دوره‌های مکرر گرم است. میانگین حداقل دمای زمستان حدود -9 درجه سانتیگراد (16 درجه فارنهایت) و دمای پایین بی سابقه -35.9 درجه سانتیگراد (32.6- درجه فارنهایت) است که در سال 1883 ثبت شده است.

زمین یخ زده جامد بخش طبیعی زمستان در آنجا است. رودخانه نوا در محدوده شهر معمولاً در نوامبر تا دسامبر یخ می زند (در سال 2007 و 2020 فقط در اواخر ژانویه یخ می زند)، در حالی که تجزیه در ماه آوریل رخ می دهد. به طور متوسط 123 روز با پوشش برف (پایدار از دسامبر تا مارس) وجود دارد که تا فوریه به میانگین 240 میلی متر (9+1⁄2 اینچ) می رسد. دوره بدون یخبندان در این شهر به طور متوسط حدود 135 روز طول می کشد. تغییرات دمایی در محدوده شهر وجود دارد و خود شهر آب و هوای کمی گرمتر از حومه خود را تجربه می کند. با این حال، شرایط آب و هوا در تمام طول سال کاملاً متغیر است.

در حالی که اغلب مردم سن پترزبورگ به زبان روسی سخن می گویند، اما برخی از روس های این منطقه انگلیسی را به عنوان زبان دوم انتخاب کرده اند و کاملا به آن مسلط هستند. از دیگر زبان های کشور روسیه می توان به زبان های تارتار، اوکراینی، چوواشی، بشیر، موردوین و چچنی اشاره کرد. اگرچه هنوز هم در کشور روسیه اختلافات قومی و مذهبی وجود دارد اما این شرایط سیاسی است که دین هر حزب را تعیین می کند، به طور کلی در این کشور مذهب مسیحیت برگزیده شده است و امروزه ارتدکس بزرگترین فرقه مذهبی این کشور محسوب می شود. اسلام دومین گروه مذهبی در سن پترزبورگ و روسیه هستند، از دیگر ادیان موجود در این منطقه می توان به آیین بودایی و یهودیت اشاره کرد، هم چنین لازم به ذکر است که بدانیم حدود یک چهارم مردم روسیه بی دین هستند.

فرهنگ و آداب و رسوم مردم سن پترزبورگ

فرهنگ سن پترزبورگ در روسیه دارای یک تاریخچه فرهنگی طولانی و غنی می باشد که غرق در ادبیات، رقص باله، نقاشی و موسیقی کلاسیک است، سن پترزبورگ در واقع متشکل از لباس های محلی رنگارنگ و آراسته ای است که هر کدام از آن ها نمادی خاصی از کشور روسیه هستند. به طور کلی در کشور روسیه خانواده از جایگاه والایی برخوردار است. روسی ها معتقدند که تشکیل خانواده موجب افزایش دوستی و محبت می شود. ازدواج تنها چیزی است که در روسیه به عنوان یک عامل انگیزه و کاملاً رمانتیک برشمرده می شود. ادبیات، شعر و آواز یک عضو جدا ناپذیر از فرهنگ و عشق در این کشور است.

عموم مردم روسیه نسبت به ازدواج و تشکیل خانواده واکنش خوبی نشان می دهند و معمولاً علاقه مند به ازدواج عاشقانه هستند. همچنین ازدواج های قومی نیز در این شهر رواج دارد و برخی از مردم با اقوام نزدیک خود ازدواج می کنند، عموم جوانان در سن بیست و سه سالگی مختارند ازدواج کنند، اما مشکلات اقتصادی سبب شده که عموم آن ها تا سن 30 سالگی یا 40 سالگی از زندگی خود به منظور ساخت یک زندگی ایده آل برای ازدواج دست نگهدارند. هم چنین مردم سن پترزبورگ در روسیه هر ساله دارای جشنواره های مختلفی هستند که در آن فرهنگ و آداب و رسوم خود را به رخ جهانیان می کشند، از جمله جشنواره های فرهنگی این منطقه می توان به موارد زیر اشاره کرد.

نظر، تجربه و سال خود را با ما در میان بگذارید.

دسته بندی مطالب: