همه چیز در مورد حمل و نقل عمومی در مسکو

1402/03/02

مسکو دارای شبکه حمل و نقل شهری به خوبی توسعه یافته است. از آنجایی که هنوز مناطق شهری زیادی وجود دارد که نمی توانید با مترو به آنها برسید، حمل و نقل زمینی ترجیح داده می شود. حمل و نقل سطحی - اتوبوس، ترالی‌بوس، تراموا و مینی‌بوس مسیر ثابت (مارشروتکا) - روزانه بیش از 6 میلیون مسافر را جابه‌جا می‌کند.

ساعت کاری از 5:30 صبح تا 1:00 بامداد می باشد. ایستگاه اتوبوس پلاکی با علامت A، ایستگاه واگن برقی با علامت T و ایستگاه های تر اموا با علامت Tp مشخص شده است. Marshrutkas از تمام این توقف ها نیز استفاده می کنند.

انواع حمل و نقل در مسکو

اتوبوس ها

اتوبوس پس از مترو زیر زمینی محبوب ترین و پرکاربردترین نوع حمل و نقل است. اولین اتوبوس ها قبل از انقلاب 1917 در شهر ظاهر شدند. امروزه 18 ناوگان اتوبوس در بیش از هزار مسیر مختلف فعالیت می کنند. اتوبوس ها می توانند شما را در داخل شهر و حومه مسکو حمل کنند.

واگن برقی

مسکو دارای بزرگترین شبکه واگن برقی در جهان است. ترولی بوس یک نوع حمل و نقل آرام و سازگار با محیط زیست است. با این حال، به دلیل خطر بالای توقف موقت به دلیل پارک‌های غیرقانونی خودروها و تصادفات اتومبیل، نسبت به اتوبوس قابل اعتمادتر است.

تراموا

تنها چند مسیر تراموا تا کنون در مرکز مسکو باقی مانده است. خوب است که یک سفر آخر هفته در شهر قدیمی در تراموا شماره 39 یا در معروف «آننوشکا»، از «استاد و مارگاریتا» اثر بولگاکف انجام دهید. مسیرهای تراموا هم اکنون در حال بازسازی هستند. قطارهای پرسرعت جدید در خیابان ها  جایگزین قطارهای زرد قدیمی می شوند.

مارشوتکا (مینی بوس)

Marshrutka اتوبوس کوچکی است که همان مسیرهای حمل و نقل عمومی را انجام می دهد اما بسیار سریعتر. خارجی ها باید بدانند که فقط آبی با طرح روی مینی بوس های بالا ترجیح داده می شود. آنها به طور رسمی پذیرفته می شوند، بلیط حمل و نقل عمومی را در آنجا می پذیرند و شما می توانید این مینی بوس را فقط در ایستگاه اتوبوس سوار شوید. می‌توانید نه تنها در ایستگاه‌های اتوبوس یا ترولی‌بوس به مارشوتکاهای دیگر بروید، بلکه هر زمان که آن را دیدید، دستتان را پایین بیاورید (مثل صدا زدن تاکسی). با عبور از نقطه مقصد خود، فقط باید از راننده بخواهید توقف کند (با صدای بلند و بهتر است آن را به روسی بگویید - «Ostanovite pozhaluista» - زیرا اکثر رانندگان زبان های خارجی را نمی فهمند). هزینه یک بار سواری حدود 50 روبل (0.69 یورو) است و هنگام ورود به مینی بوس باید مستقیماً به راننده پرداخت کنید.

  1. بلیط در حمل و نقل مسکو

1 یا 2 سفر

بلیط 1 یا 2 سفر را می توانید فقط از باجه های فروش بلیط تهیه کنید. آنها در برخی از ایستگاه های اتوبوس در سراسر شهر قرار دارند. قیمت بلیط ها به ترتیب 55 و 110 روبل (0.75 یورو و 1.51 یورو) است. دفاتر فروش بلیط انواع بلیط ها را می فروشند. آنهایی که برای سفرهای بزرگتر سود بیشتری دارند.

خرید بلیط از راننده

وقتی وارد اتوبوس، واگن برقی یا تراموا می‌شوید، می‌توانید از راننده یک بلیت بخرید. رانندگان فقط بلیط های تک می فروشند، قیمت آنها 55 روبل (0.75 یورو) است.

کارت «ترویکا».

همچنین می توانید از کارتی به نام «Troyka» – کارت قابل شارژ مجدد برای پرداخت هزینه سفر در انواع وسایل حمل و نقل عمومی – مترو، اتوبوس، اتوبوس های برقی، تراموا، مونوریل و مینی بوس سبز استفاده کنید. هر سفری با آن بسیار ارزان تر می شود.

بلیط مترو مسکو

تمامی بلیط های مترو را می توان در حمل و نقل سطحی و بالعکس استفاده کرد.

نظر، تجربه و سال خود را با ما در میان بگذارید.

دسته بندی مطالب: