برترین ایرلاین های روسیه کدام اند؟

1402/03/02

روسیه از بزرگ ترین کشورهای جهان است و به دلیل تنوع بینظیر طبیعی و آثار فرهنگی خود گردشگران زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می کند. طبیعتا این کشور با این تعداد گردشگر، ایرلاین های زیادی برای جابجایی مسافران دارد.

ایرفلوت

ایرفلوت برترین و بزرگترین شرکت هواپیمایی روسیه میباشد که دارای مسیرهای پروازی داخلی و بین‌المللی است. این شرکت هواپیمایی در سال 1923 تاسیس شد که یکی از قدیمی‌ترین ایرلاین‌های جهان است و نام آن خلاصه شده ناوگان هواپیمایی روسیه است. در دوران اتحاد جماهیر شوروی ایرفلوت شرکت دولتی بود اما اکنون به عنوان شرکت نیمه خصوصی محسوب می‌شود. مقر اصلی آن فرودگاه بین‌المللی واقع در مسکو است. تعداد ناوگان ایرفلوت به 170 فروند هواپیما شامل ایرباس، بویینگ و سوخوی است. این ناوگان بزرگ به 130مقصد مختلف در دنیا پرواز دارد

هواپیمایی ایرفلوت سه کلاس پروازی کامفورت، بیزنس و اکونومی دارد که در این کلاس‌ها امکانات و خدمات متفاوتی برای مسافران دارد.در گذشته تمامی هواپیماهای این شرکت ساخت روسیه بودند و ناوگان ایرفلوت را هواپیماهای توپولوف، ایلیوشن و آنتونوف تشکیل می‌داد. اما در سال‌های اخیر با استفاده از هواپیماهای مجهز بوئینگ، ایرباس و سوخو هواپیماهای قدیمی را کنار گذاشته و ناوگان خود را تجهیز کرده است. در حال حاضر ایرفلوت ۲۳۳ هواپیما در ناوگان خود دارد.

هواپیمای ایرباس A320، بیشترین سهم را در ناوگان پروازی ایرفلوت دارد. دیگر هواپیماهای ناوگان ایرفلوت شامل ایرباس A321، ایرباس A330، بوئینگ ۷۳۷ Next Gen، بوئینگ ۷۷۷ و سوخو سوپرجت ۱۰۰ است.سایت معتبر اسکای ترکس که رتبه بندی ایرلاین ها و کیفیت آن ها را مشخص می کند، ایرلاین ائروفلوت را به عنوان یک ایرلاین چهار ستاره معرفی کرده است و هم رده با ایرلاین های معتبری همچون لوفتانزا و بریتیش ایرویز قرار گرفته است. در سال 2016، ائرو فلوت برای پنجمین سال متوالی به عنوان بهترین ایرلاین اروپای شرقی انتخاب شد. ناوگان هوایی ائروفلوت متشکل از 197 هواپیما است که متشکل از 30 فروند سوخو سوپر 100، 70 فروند ایرباس 320، 15 فروند بوئینگ 777، 35 فروند ایرباس 321، 22 فروند ایرباس 330 و 22 فروند بوئینگ 737 می باشد.

ترانسایرو ایرلاینز

ترانسایرو ایرلاینز هم یکی از بزرگترین ایر لاین های روسیه میباشدکه در ادامه با آن آشنا میشویم

تراسایرو ایرلاینز به بیش از ۱۳۰ مسیر پرواز دارد و امکان پروازی آسان را به شماری از ترمینال های بین المللی فراهم می کند. حداقل چهل کشور تحت پوشش پروازهای بین المللی این ایرلاین هستند که به غیر از کشورهای اروپایی و آمریکایی تعدادی از کشورهای آسیایی را نیز شامل می شود. پایگاه اصلی این ایرلاین در فرودگاه بین المللی دوموده دوو است.


یوتی ایر ایرلاینز

یوتی ایر ایرلاینز سومین ایرلاین روسیه میباشد که سهام آن در بازار بورس طرفداران بسیاری دارد.

پایگاه این ایرلاین در شهر خانتی مانسییسک روسیه قرار دارد و به دلیل هلیکوپترهای خود از دیگر شرکت ها متمایز شده است.  این ایرلاین بیشتر، پروازهای داخلی به بخش شمالی روسیه و سیبری (شهرهایی مثل خانتی مانسییسک، سورگوت، تیومن، اوفا و …) دارد. این ایرلاین ناوگان های بسیاری را برای برطرف کردن نیازهای صنعتی سیبری و محدوده غرب آن در نظر گرفته است و با فراهم کردن هواپیماهای چارتر و هلیکوپتر از بخش صنعتی پشتیبانی می کند. این شرکت ۱۱۵ فروند هواپیمای جت مسافربری دارد

نوردویند ایرلاینز

 نورد ویند ایرلاینز یک شرکت هواپیمایی با کد یاتا N4 است که در تاریخ ۲۰۰۸ میلادی تأسیس شده است. دفتر مرکزی نوردویند ایرلاینز در مسکو، روسیه واقع شده‌است.

مقر اصلی اصلی هواپیماهای این ایرلاین که بیشتر به  عنوان یک ایرلاین چارتر فعالیت می کند، در فرودگاه شرمیتوو مسکو می باشد. این ایرلاین توانسته است سهم خوبی از پرواز های داخلی روسیه را از آن خود کند و همواره در تلاش است با گسترش ناوگان هوایی خود، به مقاصد بیشتری پرواز داشته باشد.

اکثر پرواز های این ایرلاین با ایرباس 321 و بوینگ 737 انجام می پذیرد. این ایرلاین که جزء ایرلاین های برتر روسیه به شمار می رود به بیش از 80 مقصد در روسیه و کشور های دیگر پرواز دارد. در شعار این ایرلاین همواره احترام به مشتری از اهمیت خاصی برخوردار است.

در اوایل شروع به کار، این شرکت از بوئینگ های مدل 757 کمک گرفت و خیلی زود هواپیماهای ایرباس را در مدل های مختلف به مجموعه خود اضافه کرد به طوری که هم اکنون به 100 شهر با مدل هواپیماهای مختلف پرواز می کنند.

این ایرلاین به 14 شهر در آسیا سفر می کند و ما نیز به شما توصیه میکنیم از کیفیت خوب این شرکت هواپیمایی استفاده نمائید. در حال حاضر 26 هواپیما فعال در این شرکت در حال فعالیت هستند.

اس 7 ایرلاینز

اس 7 ایرلاینز نیز یکی از شرکت های هواپیمایی روس است که ریشه های تاسیس آن به راه اندازی شرکت هواپیمایی سیبری و تفکیک آن از شرکت ائروفلوت در سال 1992 باز می گردد. شرکت S7 از سال 2004 بزرگترین اپراتور پروازهای داخلی درکشور روسیه محسوب می شود که در حال حاضر روزانه به 87 مقصد در اروپا ، آسیا و خاورمیانه پرواز مستقیم دارد.

دفتر مرکزی این شرکت هواپیمایی در شهر نووسیبیرسک روسیه قرار دارد.

نظر، تجربه و سال خود را با ما در میان بگذارید.

دسته بندی مطالب: