معرفی بهترین و معروف ترین پارک های مسکو

1402/03/01

پارک های مسکو بخش گسترده و سرسبزی از شهر را در بر می گیرند و عمدتا مکانی هستند برای آرامش و لذت بردن از طبیعت که می توان لحظاتی به دور از هیاهو و شلوغی های شهر در آنجا سپری کرد . در حالیکه بیشتر کسانی که به مسکو سفر می کنند برای دیدن جاذبه هایی از جمله کاخ کرملین یا میدان سرخ روند  اغلب پارک های مسکو دور از دید گردشگران قرار می گیرد. خوب است در کنار بازدید از جاذبه های تاریخی اگر فرصت کردید سری به پارک های معروف و زیبای مسکو بزنید.

پارک مرکزی گورکی 

یکی از قدیمی ترین پارک های موضوعی روسیه ، پارک گورکی است که در کنار رودخانه مسکو و در سال 1928 ساخته شده است. برای اینکه تعطیلاتی فعال و آرام داشته باشید می توانید به این پارک بروید ، در این پارک می توانید فعالیت های تفریحی مختلفی انجام دهید بخصوص در فصل های سردتر ، علاقه مندان به اسکیت به این پارک می آیند تا به این تفریح زمستانی بپردازند. پارک گورکی اغلب پر از جمعیت است . در فصل تابستان اغلب مردم برای پیک نیک به این پارک می روند و از طبیعت آن لذت می برند.

موزه تزاریتسینو

در میان چندین پارکی که در مسکو وجود دارد ، ارزشمند ترین بنای فرهنگی روسیه را می توانید در موزه تزاریتسینو بیابید. این پارک موزه که در جنوب شهر مسکو واقع شده است بسیار تاریخی و دیدنی است و شامل یک کاخ ، یک فضای سرسبز که به پارک اختصاص یافته و سه حوضچه می شود. مزرعه تزاریتسینو بزرگترین منطقه طبیعی محافظت شده در مسکو است که در سال 1775 به دستور ملکه کاترین دوم ساخته شد. هرچند ساخت این منطقه سالها طول کشید و تا پایان عمر او تکمیل نشد. امروزه این مجموعه تنها مجموعه کاخ در اروپا است که به سبک معماری گوتیک روسی ساخته شده است. علاقه مندان به اسب سواری می توانند در این پارک به این تفریح مهیج بپردازند.

پارک ودنخا

این پارک یکی از مشهورترین پارک های مسکو است پارک ودنخا مسکو روسیه که روزگاری یک بازارچه محلی بود در زمان اتحاد جماهیر شوروی که فروشندگانی از تمامی بلوک های اتحاد جماهیر شوروی محصولات خود را در این بازارچه عرضه و به فروش می رساندند. ساختمانی که امروزه در وسط این پارک از زمان استالین به یادگار مانده زمانی غرفه های متعددی داشته است که در این غرفه ها بازارچه های باشکوهی دایر می گردید. اکنون این ساختمان محلی برای اجرای موسیقی های کلاسیک و فاخر روسی شده است. این پارک که مزین به فواره های بسیار و زیبا است برای توریست ها بسیار جذاب و دیدنی و دوست داشتنی است. شهر بازی بسیار خوب و مجهز و آکواریوم و مرکز خرید بسیار مدرن و بزرگی در نزدیکی این پارک واقع شده است.

این نمایشگاه و پارک زیبا و بزرگ در شمال شرقی مسکو و در نزدیکی ایستگاه مترویی به همین نام است. حروف (V.D.N.Kh) خلاصه کلمات روسی نمایشگاه دستاوردهای اقتصادی اتحاد شوروی است. سالن های نمایشگاه پس از فروپاشی شوروی در اختیار شرکت های تجاری قرار گرفت.

پارک Chistye Prudy

شاید وقتی حرف از پارک های مسکو می شود به دنیال جایی دنج و بی سرو صدا باشید در این صورت کافیست یک بار به این پارک مرکزی مسکو بروید تا اینجا به یکی از پارک های مورد علاقه تان تبدیل شود. دریاچه ی کوچک این پارک مهمترین جاذبه اش است که تفریحات تابستانی و زمستانی زیادی را برای گردشگران فراهم کرده است. فضای این پارک آنقدر دوست داشتنی ست که در هر زمانی از سال می توانید از بازدید از آن لذت ببرید. اسم این پارک یعنی «حوض تمیز» و اگر در زمان ناهار به اینجا بروید افراد زیادی را می بینید که بر روی نیمکت ها نشسته و ناهارهای سبکی مثل ساندویچ و اسنک میل می کنند.

پارک ایزمایلوفسکی

این پارک تفریحی و فرهنگی ترکیبی از طبیعت و فعالیت های تفریحی و فرهنگی ست. این پارک در سال ۱۹۳۱ تاسیس شده و از آن زمان تا به حال درهایش به روی گردشگران باز است پس مردم مسکو هر زمان که فرصت کنند برای تنفس هوای پاک و تمیز خودشان را به این پارک می رسانند. یکی از سنت های خوب مردم مسکو گذراندن یک روز در پارک ها به همراه خانواده است و بسیاری از آن ها این پارک که با درختان سرسبز ظاهری جنگلی پیدا کرده را به دیگر پارک ها ترجیح می دهند.

نظر، تجربه و سال خود را با ما در میان بگذارید.

دسته بندی مطالب: