10 اثر برتر موزه هرمیتاژ که نباید از دست دهید

1402/02/31

شما به موزه لوور رفته اید، برای بررسی کلیسای سیستین گردن خود را خم کرده‌اید و وسعت پارک‌ها و کاخ‌های پروس را در برلین دنبال کرده‌اید. خوب، لازم نیست شما را خسته کنیم - سنت پترزبورگ همه چیز را یکجا دارد، که در موزه دولتی هرمیتاژ، که قبلاً کاخ امپراتوری بسیاری از تزارها و تزارینای بزرگ بود، نگهداری می شود.

مجموعه هرمیتاژ شامل سه میلیون آیتم شگفت انگیز است که در 120 اتاق مختلف پراکنده شده است. شما اگر به هر اثر از آثاری که در موزه هرمیتاژ گذاشته شده است تنها 1 دقیقه نگاه کنید باید 11 سال از عمر خود را درون این موزه پیاده روی کنید. حالا ما برای شما یک راهنمای جذاب را آماده کرده ایم که می توانید 10 اثر اولی که باید در هرمیتاژ حتما نگاهی به آن ها داشته باشید، را یافته و از آن بهره مند شوید.

پسر خمیده میکل آنژ

این مجسمه مرمری ناتمام که یک اثر هنری منحصر به فرد از مجسمه‌ساز و نقاش دوره رنسانس، میکل آنژ است، پسری خمیده را به صورت برهنه به تصویر می‌کشد. این تنها اثر او در تالارهای مقدس ارمیتاژ است.


مجسمه های آتلانتیس

ساختمان هرمیتاژ جدید، که برای نگهداری از مجموعه موزه امپراتوری طراحی شده است، در ایوان توسط 10 مجسمه گرانیتی ستوندار محافظت می شود که هر کدام نشان دهنده هنرمند، دانشمند یا متفکر متفاوتی از تاریخ هستند.

گالری گنج

بین قطعات کمیاب جواهرات سکایی و یونان باستان که در اتاق‌های طلا به نمایش گذاشته شده‌اند و مجموعه نفیس اتاق‌های الماس، ارزش بی‌اندازه گالری گنج گویای خود است.

مدونا کانستابیل رافائل

یکی از برجسته‌ترین آثار مجموعه ارمیتاژ (که با نام مدونا و کودک نیز شناخته می‌شود)، فرصت را از دست ندهید تا یکی از شاهکارهای مهم رافائل را از نزدیک ببینید. این مجموعه همچنین شامل یک اثر اولیه با موضوع مشابه، خانواده مقدس است.

اتاق مالاکیت

اتاق تماشایی مالاکیت یک اتاق پذیرایی وسیع و وسیع است که از طلا ساخته شده و با پرده های زرشکی مجلل و تزئینات مالاکیت تزئین شده است. این اتاق که زمانی اتاق نشیمن ملکه الکساندرا فیودورونا (همسر نیکلاس اول) بود، بسیار چشمگیر است.

گلدان کولیوان

اگر اتاق مالاکیت را دوست داشتید، پس گلدان کولیوان را دوست خواهید داشت. با 19.2 تن وزن، این بزرگترین تکه جاسپر در جهان است و شاهکاری از صنعت تراش سنگ است.

راه پله اصلی

شاید زیاد به نظر نرسد، اما پلکان اصلی یکی از محبوب ترین جاذبه های موزه است. این پلکان تشریفاتی که با نقاشی‌های دیواری طلاکاری شده و تزئینات تزیین شده است، با ستون‌های گرانیتی، مجسمه‌های کلاسیک، و نرده‌های مرمری وسیع تزئین شده است.

ساعت طاووس

ساعت پر زرق و برق طاووس متشکل از یک طاووس طلایی مکانیکی، خروس و جغد، ساعتی منحصر به فرد است که توسط جواهرساز و طلاساز مشهور لندنی، جیمز کاکس طراحی شده است.

÷ض

اتاق لئوناردو داوینچی

به خاطر مونالیزای بی‌نظیر، مجموعه ارمیتاژ نه یک بلکه دو شاهکار از لئوناردو داوینچی را شامل می‌شود: مدونا لیتا و بنوا مدونا، یکی از محبوب‌ترین آثار این هنرمند هستند که در این موزه به نمایش گذاشته شده اند.

تالار شوالیه

این اتاق باشکوه به عنوان یکی از بزرگ‌ترین فضاهای داخلی در ساختمان هرمیتاژ جدید، جای تعجب ندارد که مورد توجه بازدیدکنندگان قرار گیرد. دکور نئویونانی در ابتدا برای میزبانی مجموعه ای از سکه ها در نظر گرفته شده بود، اما امروزه تاریخ اسلحه و زره بین قرن های 15 و 17 را به نمایش می گذارد.نظر، تجربه و سال خود را با ما در میان بگذارید.

دسته بندی مطالب: